• Rīcība meža ugunsgrēka gadījumā
Ja mežu ugunsgrēks izcēlies ugunskura kurināšanas rezultātā, uzreiz mēģināt to nodzēst, sitot liesmas ar zariem, segu vai kādu citu pieejamu priekšmetu.
Uguni dzēst ar slīpiem sitieniem izdegušā laukuma virzienā. Ja uguni nodzēst nav iespējams, nekavējoties brīdināt pārējos un iet prom no ugunsgrēka vietas uz ceļu, meža stigu, lauku vai ūdenskrātuves krastu. Virzīties perpendikulāri uguns izplatīšanās virzienam. Ja nav iespējams izvairīties no uguns, iegremdēties ūdenī vai apsegties ar samitrinātām drēbēm. Esot klajumā, noliekties tuvāk zemei. Gaiss pie zemes ir mazāk sadūmots. Izejot laukā no ugunsgrēka vietas, paziņot par to, zvanot uz tālruni 112. Lielu meža ugunsgrēku dzēsīs ugunsdzēsēji. (Civilā aizsardzība. Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs, 2011 58. lpp)
3. SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Šodien ārkārtas situāciju problēma ir aktuāla visā pasaulē. Visi pasaules iedzīvotāji ir pakļauti bistamo dabas un tehnogēno procesu ietekmei. Dabas un cilveka izraisīto katastrofu negatīvie faktori ir viens no lielākiem apdraudējumiem stabilai sociālekonomiskai valsts attīstībai, dzīves kvalitātes uzlabošanai un valsts drošības stiprināšanai.
Dotās tēmas teorētiskā materiāla izpētīšanas rezultātā darbā ir atklāts ārkārtas situācijas jēdziens un uzskatīta šo situāciju klasifikācija.
Pareizi rīkojoties ārkārtas situācijā, cilvēka spēkos ir samazināt, bet dažos gadījumos pat izvairīties no šīs situācijas radītiem gadījumiem. Tāpēc es uzskatu, ka attiecīgām institūcijām vajadzētu celt iedzīvotaju zināšanu līmeni šajā jomā.
…