Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
7,49
You save:
1,27 (17%)
Discounted price*:
6,22
Purchase
Add to Wish List
ID number:905146
Author:
Evaluation:
Published: 24.04.2019.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

SECINĀJUMI
Atkritumu apsaimniekošana Latvijā tiek organizēta caur vairākām institūcijām, sākot no valsts, kura izdod Likumu par Atkritumu apsaimniekošanu, Ministru kabineta noteikumus, ar kuriem tiek noteikts kā tiek organizēts atkritumu savākšana, tad seko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija-LVĢMC deleģētais uzdevums ir nodrošināt bīstamo atkritumu pārstrādes valsts objektu, sadedzināšanas iekārtu, poligonu un citu infrastruktūras valsts objektu, kā arī radioaktīvo atkritumu un kodolobjektu drošu apsaimniekošanu, tad seko Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests un, tad seko pašvaldības, kuras izpilda sekojošos normatīvus, kurus valsts nosaka kā organizēt atkritumu apsaimniekošanu.
Pati esmu strādājusi šajā nozarē un varu teikt, lai gan Latvija salīdzinot uz Eiropas fona atpaliek atkritumu apsaimniekošanā, tad tomēr Latvijas līmenis nav arī tik zems, ka mums netiek organizēti dalīto atkritumu vākšana. Iedzīvotāji iedalas divās lielās grupās, daļa ļoti labprāt iesaistās atkritumu šķirošanā, bet daļa to nedara nemaz un dažkārt pat aiz neziņas, vai nolaidības iemet atkritumus konteineros, kuros citi met šķirotos atkritumus. Tas noteikti sarežģī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem savākt un organizēt šķirotos atkritumus.
Atkritumu apsaimniekošana attiecas uz pilnīgi visiem Latvijas iedzīvotājiem, jo atkritumus mēs saražojam gan savās mājsaimniecībās, gan arī savās darba vietās. Daļa no iedzīvotajiem strādā atkritumu apsaimniekošanā un saskaras arī ar bīstamajiem atkritumiem.
Dalītos atkritumus vāc ne tikai iedzīvotāji, bet to aktīvi arī dara uzņēmumi un Valsts no savas puses izdod atvieglojumus, lai veicinātu otrreizējo pārstrādi, kā piemēram, uzņēmumi, kuri pieņem nolietotos akumulatorus un tālāk tos utilizē, tad var saņemt valsts atbalstu un atlaides nodokļu ziņā.

Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Atkritumu apsaimniekošana”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/905146

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register