Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,85 (19%)
Discounted price*:
3,64
Purchase
Add to Wish List
ID number:160608
Evaluation:
Published: 13.04.2011.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Aluminatu (mālaiņa) cements
Par Aluminatu cemntu sauc ātri cietējošu hidraulisku javu saistvielu. To ražo, apdedzinot līdz sakušanai vai līdz saķepšanai izejvielu maisījumu, kurš pagatavot no kaļķakmeņiem ( vai kaļķa) un boksītiem- alumīnija oksīdu saturošiem iežiem un iegūto klinkeru smalki samaļot. Šo javu saistvielu sauc par „aluminatu” cementu, tāpēc ka tā satur lielākai daļai kalcija aluminātu.
Izejvielas. Aluminija oksīds, silicija oksīds, dzels (III) oksīds, titāna oksīds. Galvenie piejaukumi ir silicija dioksīds un dzelzs (III) oksīds- tie abi ir nevēlami, bet atdalīt tos no alumīnija oksīda ir ļoti grūti. Galveno kārt tāpēc ka silicija dioksīds saista alumīnija un kalcija oksīdu gelenitā 2Cao*al2o3*sio2, kam nav javu saistvielu īpašības. Bez tam vel sio2 sasita cao dikalcija silikātā, kas cietē daudz lēnāk nekā kalcija alumināts un tāpēc nav vēlams aluminatu cementā.. Arī dzelzs (III) oksīds veido ar kalcija oksīdu dikalcija feritu, kas cietē ļoti lēni. Otra galvenā izejviela ir tīrs kaļķakmens, krīts vai kaļķi. Kā šīm izejvielām, tā arī kurināmajam ir jāsatur pēc iespējas mazāks silicija dioksīda.
Ja a-cemntu ražo no samērā tīra boksīta, tad ražošans process ir vienkāršs. Izejvielas apdedzina līdz saķepšanai (1250-1350oC) šahtveida, tuneļveida, rotācijas krāsnīs vai arī uz konveijera ārdiem. Šādi uzkarsējot viss silicija dioksīds nepaspēj savienoties ar kalcija un alumōnija oksīda un izveidot mazāk aktīvo gelenītu, tāpēc iegūtā alumināta cementa klavlitāte ir laba. Aluminātu cements ir ļoti noderīgs betonēšanas darbiem ziemā, bet masīvās celtnēs, strādājot vasarā, iestrādātais betons jādzesē. Aluminātu cementu lieto visur tur, kur ir vajadzīgs ļoti izturīgs betons. Šo cementu var lieto ari celtnēs, kuras pakļautas agresīvu vielu (sulfātu, ogļskābes gāzi u.c.) saturošu ēdeņu un sala iedarbībā. A-cementu efektīvi izmanto aizprostu vai ūdensvada un kanalizācijas cauruļu bojāšanās gadījumos. Uz alumināta cementa bāzes ir arī izstrādāts paņēmiens kā ražot tādus cementus, kuri nesarūk vai pat nedaudz izplešās, uzbriest. Tādu cementu var iegūt, ja a-cementam piejauc gipša un nedaudz kaļķa, ja nepieciešams lai cements ātri sasitītos. Ģipša aluminatu cements ātri saistās un cietē, kā arī iegūst lielu stiprību.

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Cementa veidi”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/160608

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register