Vadošais darbs un izpildu darbs, vadīšanas līmeņi, formālās un neformālās grupas uzņēmumā.
Darbinieks uzņēmumā un ārpus tā, rīcības pilnvaras un pilnvaru deleģēšana.
Uzņēmuma vadīšana, menedžmenta (vadīšanas) vēsture.
Vadīšanas funkcijas – plānošana, organizēšana, motivēšana, kontrole.
Lēmumu pieņemšana, process un informācijas loma tajā.
Vadīšanas stili un darba klimats uzņēmumā
VADĪŠANA – ir subjekta (vadītāja) ietekmes process uz vadāmo objektu (vadāmā, darbinieka), lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Jābūt kopīgam mērķim!
VADOŠĀ UN VADĀMĀ SISTĒMA
Vadīšanu var saukt par garīgu un fizisku procesu, kurš noved pie tā, ka vadāmie veic tiem paredzētus pienākumus un uzdevumus. Vadītājs stājas uzņēmuma priekšgalā apzināti un vienlaikus viņš ir arī līderis, tā mērķis ir ietekmēt pārējos, lai viņi veiktu sev uzticēto darbu, lai uzņēmums sasniegtu savus mērķus.
Vadītājam tiek dotas pilnvaras vadīt pakļautos darbiniekus, bet tie reizēm var atteikties to darīt, tādēļ vadītājs bieži vien ir atkarīgs no tiem cilvēkiem, kuriem formāli nav pakļauts.
Uzņēmums kā sarežģīta, dinamiska sistēma, ietver sevī vairākas apakšsistēmas (cehi, iecirkņi), pētot uzņēmuma vadīšanas struktūru, var saskatīt, ka jebkurš uzņēmums sastāv no vadošās un vadāmās sistēmas. Pirmā aptver visus vadīšanas orgānus un vadīšanas aparāta darbiniekus visos vadīšanas līmeņos. Vadāmai sistēmai jārealizē noteiktas produkcijas vai pakalpojumu ražošanas funkcijas, intensīvi un efektīvi izmantojot ražošanas līdzekļus, darbaspēku, materiālus, izejvielas, energoresursus.…