Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
6,49
You save:
0,91 (14%)
Discounted price*:
5,58
Purchase
Add to Wish List
ID number:630726
Author:
Evaluation:
Published: 05.10.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

21.Prasības nodrošināšana, prasības nodrošināšanas līdzekļi un to piemērošanas kārtība. Ja ir pamats uzskatīšana varētu būt apgrūtināta vai neiespējama, tiesa vai tiesnesis pēc prasīt pieteik var pieņemt lēmumu par prasības nodrošin. P.n. pieļaujama tikai mantiska rakstura prasībām unjebkurā proc.stadijā, kā arīpirms prasības celšanas tiesā. P.n. līdzekļi ir 1.atb.piederošas kustamas mantas, arī naudas līdzekļu apķīlāšana, 2.aizlieguma atzīmes ierakstīšana attiecīgās kust.m. reģistrā, 3.prasības nodrošināšanas atzīmes ierakstīšana zemezgr. vai kuģu reģistrā, 4.kuģa arests, 5.aizliegums atbildētājam veikt noteiktas darbības, 6.aizl citām pers. nodot atbildēt. naudas līdz. vai citu mantu, 7.izpildi lietvedības vai mantas pārdošanas apturēšana. Apmierinot pitek.prasības nodr. Lēmumā norāda summu, līdz kurai sniedzas nodrošinājums, bet ne lielāku par prasības summu, pieļaujama vienlaikus piemērot vairākus prasības nodrošinājuma līdzekļus. Ja pras.priekš. ir īpaš.ties. uz kustamu m. Vai nekust.īp. vai vērsta uz tieības nostiprinājumaizdarīšanu, pras.modr. izdarāms, apķīlājot strīdā esošo kustamo m. Vai ierakstot zemesgr. nek.īp. aizlieguma zīmi. Ja pr.t. ir lietu ties. uz nekustamo īp. Zemesgr. ieraksta apgrūtinājuma zīmi. Ja pr.p. naudas prasījums, tās nodrošinājums ar nekust.īp. izdarāms, ierakstot zemgr. nek.īp.ķīlas tiesības atzīmi. Jūras prasības var nodrošināt uzliekot kuģim arestu, bet citu prasību nodroš. ar kuģi izdarāms, ierakstot kuģu reģ. aizlieguma zīmi. Nodrošinot naudas pras. Ar citu kustamu m., tā apķīlājama. Pēc dalībn. pieteikumu var aizstāt noteiktos prasība nodrošinājuma līdz. ar citiem. Lēmums par pr.n. izpildāms tūlīt pēc tā pieņemšanas.Prasību var atcelt tā pati tiesa pēc puses pieteikuma. Par visiem lēmumiem izņemot ja lēm pieņemts pirms prasības celšanas var iesniegt blakussūdzību. Blakus sūdz. iesniegšana neaptur nodr. prasību izpildi.ks spriedums.
22.Civillietas ierosināšana stadijas. Tiesnesis ierosina civillietu pēc to personu pieteikuma, uz kurām šī lieta attiecas. Tiesnesis ierosina civillietu arī pēc to valsts vai pašvaldību iestāžu un personu pieteikuma, kurām ar likumu piešķirtas tiesības aizstāvēt tiesā citu personu tiesības vai ar likumu aizsargātās intereses.
Prasības tiesvedības lietās iesniedz prasības pieteikumus, bet sevišķās tiesāšanas kārtības lietās — pieteikumus.

23.Lietas sagatavošanas izskatīšanas stadija.

25. Tiesas spriedums civillietā, tā forma un saturs. Aizmugurisks spriedums. Tiesas nolēmumu, ar kuru lietu izspriež pēc būtības, tiesa taisa sprieduma veidā un pasludina Latvijas Republikas vārdā. Spriedumu taisa un pasludina pēc lietas izskatīšanas. Spriedumam jābūt likumīgam un pamatotam. Nav pieļaujama nekāda tieša vai netieša iejaukšanās sprieduma taisīšanā vai tiesas iespaidošana. Taisot spriedumu, tiesa vadās pēc materiālo un procesuālo tiesību normām. forma un saturs- Spriedumu sastāda rakstveidā. Spriedums sastāv no ievaddaļas, aprakstošās daļas, motīvu daļas un rezolutīvās daļas. Aizmugurisks spriedums - ir spriedums, ko pirmās instances tiesa taisa lietā, kurā atbildētājs nav sniedzis paskaidrojumus par prasību un nav ieradies pēc tiesas aicinājuma, nepaziņojot neierašanās iemeslu, tiesa taisa, pamatojoties uz prasītāja paskaidrojumiem un lietā esošajiem materiāliem, ja tiesa tos atzīst par pietiekamiem strīda izšķiršanai.

Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,06 €
Work pack Nr. 1349704
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Civilprocesa eksāmena atbildes”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/630726

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register