Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,45 (18%)
Discounted price*:
2,04
Purchase
Add to Wish List
ID number:189164
Author:
Evaluation:
Published: 28.09.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1. Likums par tiesu varu.
Pieņemts 15.12.1992.
LR tiesu spriež tikai tiesa. Tiesu vara LR-kā pieder rajonu (pilsētu) tiesām, apgabaltiesām un Augstākajai Tiesai. Katrai personai ir tiesības uz tiesas lietas iztiesāšanu likumā noteiktajā procesuālajā kārtībā. Nav pieļaujama speciālu tiesu izveidošana, kuras neievēro ar likumu noteiktās procesuālās normas. Tiesu lietu izskatīšanas principus un kārtību nosaka LR Satversme, lik. Par tiesu varu, civilprocesuālie, kriminālprocesuālie un administratīvie procesuālie likumi. Civillietās tiesu spriež tiesa, izskatot un izlemjot tiesas sēdēs lietas par strīdiem, kas saistīti ar fizisko un juridisko personu civiltiesību, darba tiesību, ģimenes tiesību un citu tiesību un likumīgo interešu aizsargāšanu. Rajona (pilsētas) tiesa ir pirmā instance civillietām, krimināllietām un lietām, kas izriet no administratīvi tiesiskajām attiecībām. Apgabaltiesa ir pirmās instances tiesa tām civillietām, krimināllietām un saimnieciskajām lietām, kuras saskaņā ar likumu ir piekritīgas apgabaltiesai. Apgabaltiesa ir apelācijas instance civillietām, krimināllietām un administratīvajām lietām, kuras izskatījusi rajona (pilsētas) tiesa vai tiesnesis vienpersoniski. LR Augstākās Tiesas sastāvā ir:
1) Senāts; 2) četras tiesu palātas: Civillietu tiesu palāta, Krimināllietu tiesu palāta, Saimniecisko lietu tiesu palāta un Konstitucionālās uzraudzības tiesu palāta. Augstākās Tiesas Senāts ir kasācijas instance visās lietās, kuras izskatījušas rajonu (pilsētu) tiesas un apgabaltiesas. Augstākās Tiesas Senāts ir pirmā instance konstitucionālās uzraudzības lietās.
2. Lietas sagatavošana iztiesāšanai. Sagatavošanas sēde.
Lietas sagatavošana iztiesāšanai ir patstāvīga procesa stadija, kuras galvenais mērķis ir nodrošināt lietas pareizu un savlaicīgu izskatīšanu. Šī stadija arī dod iespēju pusēm realizēt savas procesuālās tiesības un savlaicīgi sagatavoties lietas iztiesāšanai. Galvenais jautājumu loks, kam tiesnesim jāpievērš uzmanība šajā stadijā, ir lietā nozīmīgu apstākļu precizēšana; to personu, kurām jāpiedalās lietas izskatīšanā sastāva noteikšana; to pierādījumu, uz kuriem pamatoti pušu prasījumi un iebildumi, pietiekamības novērtēšana. Sagatavojot lietu iztiesāšanai, tiesnesis vienpersonīgi var izlemt lietas dalībnieku lūgumus par trešo personu pieaicināšanu vai pielaišanu, pierādījumu nodrošināšanu, liecinieku izsaukšanu, ekspertīzes noteikšanu, rakstveida vai lietisko pierādījumu pieprasīšanu, kā arī ir tiesīgs pieprasīt no lietas dalībniekiem rakstveida paskaidrojumus, lai precizētu lietas apstākļus un pierādījumus. Sagatavošanas tiesas sēdes nepieciešamība ir atkarīga no tā, cik kvalitatīvs ir prasības pieteikums un kādi ir lietas dalībnieku lūgumi, kā arī rakstveida paskaidrojumos izteiktie argumenti. Nosakot pierādījumu iesniegšanas termiņus, kā arī pienākumu atbildēt un laikus iesniegt pierādījumus, tiek uzlabota lietas sagatavošanas kvalitāte, kā arī nodrošināta sacīkstes un pušu vienlīdzības principa pilnīgāka ievērošana. Ja tiesnesis ir noteicis sagatavošanas sēdi, šāds lēmums lietas dalībniekiem ir saistošs.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,38 €
Work pack Nr. 1191068
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Civilprocesa tiesības”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/189164

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register