Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:308767
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.11.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

2. Civiltiesību jēdziens un priekšmets. Civiltiesības- normu kopums, kas regulē mantiskās un ar nemantiskajām saistītas personiskās attiecības. Civiltiesības pieskaita pie humanitārajām jeb sociālajām zinātnēm. Civiltiesībās tiek apskatītas normas, kas regulē pareizu uzvešanos starp personām. Līdz ar to civiltiesību priekšmets veido 2 sabiedrisko tiesību grupas: 1)Mantiskās attiecības- rodas un pastāv sakarā ar mantisko labumu piederību, apgrozību un lietošanu; 2)Personiskās nemantiskās attiecības –rodas un pastāv ar nemantiskiem labumiem.
3.Civiltiesību regulēšanas metodes un tās pazīmes. Civiltiesību regulēšanas metodes –tiesisko paņēmienu kopums, kas lieto civiltiesību lietu regulas. Raksturīgākās pazīmes: *civiltiesību subjekti ir vienlīdzīgā stāvoklī. *civiltiesisko attiecību dalībnieki var brīvi izvēlēties aizstāvību, uzvedību bet tikai likumdošanas ietvaros. *civiltiesisko strīdu izšķiršana un civilo tiesību aizstāvēšana.
4. Civiltiesību sistēma. Civiltiesību sistēma – tā atvieglo civiltiesību izpēti, civiltiesību normu atrašanu un piemērošanu Civiltiesību sistēma atspoguļo reāli esošās mantiskās vai nemantiskās attiecības, to nozīmi un savstarpējo atzīmi. Romā tika izveidota institucionālā sistēma, kas Eiropā bija izplatīta 19.gs sākumā. Šo sistēmu iedalīja 3 normās: 1) tās, kas attiecas uz personu; tās, kas attiecas uz lietu; tās, kas attiecas uz prasībām. Pandektu sistēma- Hugo un Sanmari. Šai sistēmā tika iedalīta vispārējā daļa (aplūkotas vispārējās tiesību normas, kas attiecas uz civiltiesību sistēmu kopumā), bet pārējās sadalītas sevišķās daļās (mantošanas ties., saistību ties uc.).
5. Civiltiesību avoti. Civiltiesību avoti – tās formas kurās izpaužas civiltiesiskās normas (normatīvie akti, paražu tiesības, tiesu nolikumi, tiesību zinātnes doktrīnas) Tiek iedalītas 2. Grupas: 1)formālie – kur ārēji izpauž tiesību formas; 2) materiālie – taisnīgums, morāle, griba, doktrīna, tiesu prakse un paražas. Vispārējas tiesību normas ir pretrunā ar speciālajām tiesību normā ir uzskatāms par spēkā esošām ciktāl to ierobežo speciālā likuma, speciālā tiesību norma.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −13,77 €
Work pack Nr. 1159354
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register