Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:602353
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.12.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 2 units
References: Not used
Extract

Nodokļa mērķis ir ierobežot dabas resursu nesaimniecisku izmantošanu un vides piesārņošanu, samazināt vidi piesārņojošas produkcijas ražošanu un realizāciju, veicināt jaunas un pilnveidotas tehnoloģijas ieviešanu, kas samazina vides piesārņojumu, kā arī veidot vides aizsardzības pasākumu finansiālo nodrošinājumu. Visi no nodokļu maksājumiem iegūtie līdzekļi izmantojami tikai tādu pasākumu un projektu finansēšanai, kas tieši saistīti ar vides aizsardzību. Nodokļa maksātāji ir visas juridiskas un fiziskas personas, kas LR teritorijā (vai kontinentālajā sfērā) iegūst ar nodokli apliekamu piesārņojumu, vai realizē pašražotas vai ieved (importē) videi kaitīgas preces un produktus (riepas, pārtikas produktu un dzērienu iepakojumu, vienreiz lietojamos plastmasas traukus un galda piederumus u.c.) un, kas saskaņā ar spēkā esošajiem likumdošanas aktiem, ir saņēmušas atļauju veikt šādas darbības.
No 1997. Gada 1. Janvāra dabas resursu nodokli par importēto vai iekšzemē ražoto preču vai produktu iepakojumu maksā pilnīgi visi ražotāji, kuru preces paredzētas iekšējam tirgum, kā arī importētāji.

Nodokļa ieņēmumi
Visi no nodokļa maksājumiem iegūtie līdzekļi (nodokļa ieņēmumi) izmantojami tikai tādu pasākumu un projektu finansēšanai, kas tieši saistīti ar vides aizsardzību, sanāciju, rekultivēšanu, videi kaitīgu atkritumu utilizāciju vai pārstrādi, dabas resursu izpēti vai atjaunošanu.
Nodokļa ieņēmumi tiek ieskaitīti valsts vides aizsardzības speciālajā budžetā un pašvaldību vides aizsardzības speciālajos budžetos.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register