Ievads.
Latvijas Republikas Darba likums, kas stājās spēkā 2002. gada 1. jūnijā, ir ieviesis ļoti nozīmīgas izmaiņas esošajā darba tiesību sistēmā. Šo izmaiņu mērķis ir panākt darba tiesību sistēmas sakārtošanu atbilstoši vispārējām Rietumeiropas darba tiesību tradīcijām un 21.gadsimta darba attiecībām.
Šo tēmu izvēlējos, jo īstam uzņēmējam ir jāparzin Darba likums un no tām izrietošajām darba attiercībām, starp saviem padotajiem un darba saistību svarīgumu uzņēmējdarbībā.
Mērķis:
Noskaidrot, kas tad īsti ir darba attiecības. Jebkura ražošanas sfēra funkcionē noteiktā vidē – neveiksmes, videi pielāgojoties, var kļūt par uzņēmējdarbības neveiksmēm. Uzņēmējam ir jāpārzina uzņēmējdarbības vide, jo pretējā gadījumā uzņēmējs dzīvo kā pa miglu.
Uzdevums:
Izmantojot dažādus literatūras avotus, sameklēt darba tiesisko darbības nodrošinājuma aktus un līgumus.
DARBA LĪGUMA NOSLĒGŠANAS, GROZĪŠANAS UN IZBEIGŠANAS KĀRTĪBA
Darba līguma puses un saturs
Darba līgums ir tāda rakstveida vienošanās starp darbinieku un darba devēju, saskaņā ar kuru darbinieks apņemas veikt noteiktu darbu, pakļaujoties iekšējai darba kārtībai vai darba devēja rīkojumiem, bet darba devējs apņemas nodrošināt darba samaksu un darba apstākļus, kas paredzēti likumdošanas aktos, darba koplīgumā un pusēm vienojoties.
Darbinieks ir tiesīgs slēgt darba līgumu ar vairākiem darba devējiem, ja tas nav pretrunā ar likumiem, darba koplīgumu un pušu vienošanos.
…