Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:400127
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.03.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 2 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

1) Sociālo tiesību attīstības nepieciešamības faktori Eiropas Savienībā?
„…Globalizācijas iedarbības, paplašinājuma procesa, ekonomiskas integrācijas padziļinājuma laikā, sabiedrības sociālas problēmas tika aplūkotas pavisam jaunajā veidā, mainījās tās sociālā struktūra, tika pārskatāmi nozīmēts sakars starp ekonomisku un sociālu attīstību. Sociāla mērījuma loma ar katru dienu top arvien manāmāk. Arvien lielāka kļūst nepieciešamība ņemt vērā jebkuru procesu un transformāciju sociālās sekas ekonomiskā, politiskā, finansiālā un citās jomās, savukārt, termins "sociāla integrācija" ieguva tiesības uz patstāvīgu eksistenci. Nepieciešamība izrēķināt visa tā, kas notiek sabiedrībā, sociālo cenu, izgaismo vajadzību nostiprināt sociālās cilvēktiesības juridiskajā kārtībā…”1 .
Tātad, var secināt, ka sabiedrības sociālās problēmas laika gaitā tika aplūkotas dažādi, un mūsdienās tās tiek aplūkotas pavisam no citas puses, jo ir mainījusies to sociālā stuktūra dažādu faktoru dēļ, piemēram, globalizācijas iedarbība, ES paplašinājums un ekonomiskās integrācijas attīstība. It īpaši tiek atzīmēta nepieciešamība vērst uzmanību jebkura procesa sociālajām sekām vairākās jomās. Ir jāpiebilst arī tas, ka šobrīd „sociālās integrācijas” jēdzienam ir patstāvīgā termina statuss. Nepieciešamība sociālo cilvēktiesību juridiskā nostiprināšanā tiek pamatota ar sabiedrībā notiekošo procesu sociālās cenas izrēķināšanu.

2) Sociālās politikas loma sociālo tiesību īstenošanā Eiropas Savienībā?
„…Jēdziens „Eiropas Savienības sociālās tiesības” parādījās kā ES sociālās politikas evolūcijas sekas integrācijas nosacījumos.
Sociālā politika, kas tradicionāli nodarbojas ar jautājumiem, kuri cilvēkiem ir vitāli, piemēram, viņu dzīvības nodrošināšana, sociālās-darbas attiecības, iedzīvotāju tiesību aizsargāšana tirgus ekonomikas nosacījumos, vienmēr bija jebkuras valsts politikas pati „jūtīgākā” vieta, tās stabilitātes indikators, un tā kā tās veselības rādītājs.
Sociālā politika ir iedzīvotāju sociālas aizsardzības nodrošināšanas, to sociālo tiesību saglabāšanas un to dzīves līmeņa uzlabojuma realizācijas programma, kura ir īstenojama dzīvē. Tādējādi, ir likumsakarīgi, ka sociālās tiesības kļūst par kompleksveida ES tiesību sistēmas daļu un tiek atspoguļotas vairākos pamatdokumentos - sākot ar ES Līgumiem un beidzot ar ES Konstitūciju…”2 .

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1135140
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register