Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
7,49
You save:
1,27 (17%)
Discounted price*:
6,22
Purchase
Add to Wish List
ID number:901022
Author:
Evaluation:
Published: 07.01.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

55. Stratēģiskā kontrole Stratēģiskā kontrole attiecas uz organizācijas stratēģiskajiem jautājumiem un ir augstākā līmeņa menedžeru redzeslokā. Tiek kontrolēta organizācijas stratēģisko mērķu sasniegšanas un darbības efektivitāte.
Stratēģiskās kontroles uzdevums ir ārējo faktoru izmantošana un organizācijas stratēģisko mērķu nodrošinājums.
Organizācijas stratēģiskos līdzekļus veido gan organizācijas iekšējie faktori (struktūra, tehnoloģija, materiālie resursi, personāls), gan menedžmenta funkcijas (plānošana, organizēšana, motivēšana). Minētie faktori un funkcijas praktiski ir stratēģiskās kontroles objekti. Piem., augstākā līm.menedžeri var kontrolēt organizācijas sakārtojuma atbilstību strat.mērķu sasniegšanai. Pēc organizācijas darbības kontroles veidus parasti iedala:
• Iepriekšējā kontrole;
• Kārtējā kontrole;
• Galīgā kontrole.
Pēc būtības šie kontroles veidi neatšķiras, jo tiem ir vienots mērķis: sekmēt reālo sasniegumu atbilstību organizācijas izvirzītajiem plāniem. Atšķirība ir tikai laikā, kad šī kontrole tiek veikta.

56. Kontroles efektivitāte
Galvenie efektīvas kontroles raksturojumi, kas jāņem vērā, organizējot kontroli:
Kontroles stratēģiskā ievirze. Kontrolei jāatspoguļo organizācijas stratēģiskie mērķi, prioritātes un jāatbalsta tās. Kontroles cieša saistība ar pārējām menedžmenta funkcijām. Plānošana, organizēšana un vadīšana ir ciešī saistīta ar efektīvas kontroles sistēmu. Piem, nepieciešams vērot plāna izpildes norisi, t.sk. mērķu un rādītāju sasniegšanu. Orientācija uz rezultātiem. Kontroles mērķis nav info vākšana un standartu noteikšana, bet gan organizācijas mērķu sasniegšana. Kontroles mērķu un uzdevumu pamatā ir organizācijas mērķi. Savlaicīgums. Kontroles savlaicīgums nenozīmē tās veikšanas ātrumu vai biežumu. Galvenais ir laika intervāls, kam jāatbilst organizācijas mērķiem un plāniem. Elastīgums. Tāpat kā plāniem, arī kontrolei ir jābūt pietiekami elastīgai, lai pielāgotos iekšējām un ārējām izmaiņām. Vienkāršība. Ja kontroles sistēma ir pārāk sarežģīta un darbinieki to neuztver un neatbalsta, tad tā nevar būt efektīva.
Precizitāte. Bez šaubām, kontrolei ir jābūt precīzai un rūpīgai. Organizācijas var ciest zaudējumus, ja menedžeris pieņem lēmumu neprecīzas informācijas dēļ. Taupīgums. Nekad nedrīkst aizmirst, ka visas organizācijas izmaksas tiek veiktas, lai gala rezultātā palielinātu ienākumus un sasniegtu mērķus. Tādējādi, ja kopējās kontroles izmaksas pārsniedz ienākumus, tad tādu kontroli labāk vispār neizmantot.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,76 €
Work pack Nr. 1346068
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Eksāmena jautājumi uzņēmējdarbības vadībā un menedžmentā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/901022

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register