Kā noteikusi ICJ Reperation for Injuries lietā: „Starptautiskie tiesību subjekti ir veidojumi, kas spējīgi uzņemties starptautiski tiesiskas saistības un tiesības un aizstāvēt savas tiesības , izvirzot starptautiskas prasības”
Tātad starptautisko tiesībsubjektīvu raksturo : 1.spēja slēgt starptautiskus līgumus, 2.spēja izvirzīt starptautiskas prasības par starptautisko tiesību pārkāpumiem, 3. atbildēt par st. tiesību pārkāpumiem,4. spēja baudīt imunitāti un privilēģijas attiecībā uz citu subjektu jurisdikciju.
Tradicionāli starptautiskajās tiesībās par subjektiem tiek atzītas valstis un starptautiskas organizācijas.
Vienīgi valstu starptautiskā tiesībsubjektība nav ierobežota, jo visas starptautiskās tiesības un pienākumi var tikt attiecināti uz valstīm, starptautiskās organizāciju kā valstu radītu subjektu tiesībsubjektība ir ierobežota un attiecināma uz konkrētām tiesībām un pienākumiem, ko tām piešķīrusi valsts noslēdzot attiecīgos līgumus. (The legal personality of international organizations is limited as to substance by the treaty which states have concluded to constitute them and to accord them rights and duties to achieve their specific tasks. It is also relative in the sense that it exists only with regard to the member states of the organization and with respect to non-member states acknowledging the organization.)…