Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,68 (17%)
Discounted price*:
3,31
Purchase
Add to Wish List
ID number:361014
Author:
Evaluation:
Published: 25.01.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Hēgelis uzskata, ka valsts ir cilvēces augstākais mērķis, kur atsevišķam indivīdam ir tikai momenta loma. Valsts nepastāv, lai cilvēkiem garantētu brīvību un tiesības. Valstij jāpārstāv cilvēku intereses. Cilvēkam attiecībā pret valsti ir jābūt padotam, lai saglabātu savu personu un īpašumu. Valsts iekārta ir gadsimtu attīstības produkts, tāpēc svešu iekārtu tauta nepieņems, lai cik laba tā būtu. Valsts iemieso pašus pavalstniekus, tāpēc katrai tautai ir tāda valsts, kādu tā pelnījusi.
- Hēgelis nav sajūsmā par tautu, apgalvojot, ka tautas vairākums ir bezformīga masa, kuras rīcība var būt tikai stihiska, nesaprātīga un tāpēc šausmīga. Katram nevar dot iespēju piedalīties valsts dzīvē. Pietiek ar to, ka katrs var izteikt savu viedokli.
- Valsts varas nedalāmības princips – nodala tikai funkcijas // ir tikai izpildvara un likumdevēja vara – monarhs ir abu varu vienotājs. Izpildvara nodrošina labklājību. Ierēdnis ir valsts dvēsele – viņiem jābūt gudriem, kompetentiem. Ierēdņi jākontrolē gan no augšas (augstākās institūcijas), gan no apakšas (kā Valsts kontrole). Ierēdņiem jānosaka tiesību maksimums, bet pavalstniekiem/iedzīvotājiem tiesību minimums. Parlamenta uzdevums ir nodrošināt saikni starp valsti un tautu. Deputātiem jāpārstāv tauta, nevis partijas. Partijas šķeļ tautu. Aicina visiem piedalīties vēlēšanās. Tauta ir tā daļa, kas pati nezina, ko tā grib.
Visu sociālo slāņu labklājība – valsts mērķis. Labklājība ir sasniedzama ar darba starpniecību. Darbs kā iztikas avots. Neviens nav svētāks par valsti. Valsts primārais pienākums – visiem cilvēkiem atrast darbu. Valsts nepārstāv neviena indivīda intereses konkrēti. Pārstāv visu pavalstnieku intereses. Veido interešu summu jeb kompromiss. No šīm premisām secina – tālāk valsts zina, ko darīt, pretēji indivīdam, kas ne vienmēr zina, ko grib.
Kāda valsts ir Hēgeļa sapnis? – Vācu konstiuticionālā monarhija. Pastāv varas dalīšana, bet uzstājās pret to, ko piedāvā Monteskjē. Runā vairāk par valsts varas funkciju sadalīšanu. Tiesu vara – izpildu varas kontrole vien ir. Tiesu vara ir atdalījusies no izpildvaras, nav radīta kā pret izpildvaru vērsts zars. Arī mūsdienās prezidentiem ir sava veida amnestijas. Valdīšanas vara – izpildvara, kas īsteno varu dzīvē.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,75 €
Work pack Nr. 1358802
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register