Informācijas, datortehnikas un telekomunikāciju tehnoloģiju attīstības rezultātā informācija un zināšanas arvien plašāk tiek izmantotas darbā un darba attiecībās, mācībās, ikdienas sadzīvē. Līdz ar to būtiski mainās sociālās attiecības sabiedrībā, veidojas jauns, augstāk organizēts sabiedrības tips – tā sauktā informācijas sabiedrība.
Cilvēku ikdienas aktivitātes un informācijas sistēmas arvien vairāk savijas un kļūst atkarīgas viena no otras. Informācijas sabiedrība ir sabiedrība, kurā nozīmīgākās sociālās, ekonomiskās un ražošanas aktivitātes risinās informācijas un komunikācijas sektorā, un lielākā daļa strādājošo ir nodarbināti šajā sektorā. Informācijas sabiedrības galvenās priekšrocības – valstī notiekošo procesu caurspīdīgumu, lētāka un vienkāršāka pakalpojumu sniegšana un saņemšana, kā arī informācijas pieejamība. Informācijas sabiedrības pamats – vairāku savstarpēji saistītu elementu sistēma.
Informācijas un saziņas tehnoloģijas (ICT) ir iespaidīgs izaugsmes un nodarbinātības dzinējspēks. Ceturtdaļa IKP izaugsmes un 40% ražīguma izaugsmes ES ir panākta, pateicoties ICT. Atšķirības attīstīto valstu ekonomiskajā ražīgumā lielā mērā ir skaidrojamas ar investīcijām ICT un to izmantošanu, kā arī ar informācijas sabiedrības un masu mēdiju industrijas konkurētspēju .…