Secinājumi
Ja mēs skatāmies kopējo VID darbības un attīstības stratēģijā 2017.−2019.gadam, tad izšķirt Steinera modelī noteiktos pieturas punktus ir iespējams. Var akcentēt katru no Steinera modeļa punktiem.
VID darbības un attīstības stratēģijā 2017.−2019.gadam ir ļoti detalizēta. Katrs pīlārs ir kā atsevišķa maza stratēģija, kuras uzbūvē var saskatīt Steinera modeli.
VID darbības un attīstības stratēģijā 2017.−2019.gadam ir skaidri noteikti mērķi, vērtības un vīzija. Stratēģijā ir ļoti sīki izstrādāts katrs pīlārs ar mērķiem un punktiem mērķu īstenošanā.
VID stratēģijas tiek izstrādāta pamatojoties uz Latvijas Republikas normatīvās bāzes prasībām. Tātad pamatā pirmajā kārtā ir normatīvais regulējums, kādai jābūt darbības un attīstības stratēģijai nevis kāda no stratēģiskās plānošanas modeļa teorētiskām nostādnēm. Latvijas Republikas valsts iestādes ir savā veidā ierobežotas primāri sekot stratēģiskās plānošanas modeļa teorētiskām nostādnēm.
Salīdzinot Īrijas Nodokļu un Muitas administrācijas aktuālo 2020 - 2022. gada stratēģiju ar Steinera modeli varam atzīmēt tikai daļu no tiem, tādus kā iekšējās un ārējās vides apzināšana, mērķi – organizācijas misija un vērtības un bāzes stratēģijas izstrāde – resursu un produktu apzināšana.
Īrijas Nodokļu un Muitas administrācijas aktuālajā stratēģijā ir skaidri saskatāma stipro un vājo pušu apzināšana, kā izmantot stiprās puses un kā padarīt vājās – stiprākas.
…