Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:316714
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.11.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Valsts vara, cenšoties pēc sabiedrības labklājības un miera sabiedrības kopdzīvē, ar pavēlēm un aizliegumiem nosaka sabiedrības locekļu – cilvēku – darbības robežas un viņu privāto interešu, atkarībā no sabiedrības interesēm, apmērus. Šo obligāto pavēļu un aizliegumu, šo valsts varas izdoto saistošo normu kopību, kas regulē cilvēku ārējo darbību un nosaka viņu savstarpējās attiecības, kā arī attiecības pret valsti, sauc par tiesībām.

Kas ir tiesības:
parastais priekšstats par tiesībām visbiežāk saistīts ar tiesību izpratni subjektīvā nozīmē – kā tiesības, kas pieder konkrētam indivīdam, piemēram: tas, ar ko viņš var brīvi rīkoties, pastāvot valsts aizsardzībai un garantijai; citām personām neiejaucoties viņa rīcībā;
tiesību profesionālā izpratne – kas parasti balstās uz tiesību satura izpratni objektīvā nozīmē (kā valsts noteikto uzvedības noteikumu kopumu);
tiesību doktrinālā nozīme (zinātniskā) izpratne – kas balstās uz tiesību sintētisko definīciju. Proti, tiesības ir sabiedrībā atzīto un oficiāli aizsargāto taisnības un brīvības normatīvu kopums, kas regulē personu brīvo gribu saskaņošanu viņu savstarpējās attiecībās.

Uzvešanās noteikumi.
Tiesības vispirms satur noteikumus par uzvedību. Tās nosaka, ko drīkst darīt un ko nedrīkst, kur jāatturas no darbības un kur netiek atļauta bezdarbība. Tā piemēram man nav tiesību mest otram cilvēkam ar akmeni, kaut arī man tāda vēlēšanas būtu, bet man no šādas darbības jāatturas. Turpretim man nav tiesību stāvēt dīkā un skatīties, neko nedarot. Ja kāds slīkst, bet man jāsniedz viņam palīdzību. No šiem piemēram redzam, ka tiesības nosaka atkarībā no apstākļiem zināmu darbību vai bezdarbību, tas ir zināmu uzvedību. Katrai tiesībai seko pienākums. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register