Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,90 (18%)
Discounted price*:
4,09
Purchase
Add to Wish List
ID number:549399
Author:
Evaluation:
Published: 25.01.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

T.S. MODERNIE LĪGUMI – LĪZINGA, FAKTORINGA, FRANŠĪZES LĪGUMS
Līdz šim Latvijā nebija tieši regulēti likumā. Tomēr līgumu brīvības ietvaros šādi līgumi varēja tikt brīvi slēgti arī pirms KCL D daļas spēkā stāšanās (kaut gan tieša normatīva regulējuma nebija).
Līzinga līgums ir tāds līgums, ar kuru komersants (līzinga devējs) apņemas iegūt īpašumā līzinga ņēmēja izraudzītu lietu no līzinga ņēmēja izraudzītas trešās personas (pārdevēja) un nodrošināt šīs lietas nodošanu līzinga ņēmēja lietošanā, bet līzinga ņēmējs apņemas pieņemt šo lietu un samaksāt nolīgto atlīdzību (KCL 463.p.1.d).
*Līzings sevī ietver gan pirkuma, gan nomas elementus. Līzinga līgums ir starp līzinga devēju un līzinga ņēmēju. Lai gan trešā persona (pārdevējs) līzinga līgumā ir svarīga, tā nav līzinga līguma puse. Līzinga devējs atpērk no pārdevēja, tālāk nodod līzinga ņēmējam, kurš maksā pirkuma cenu + procentus.
Faktoringa līgums ir tāds līgums, ar kuru viens līdzējs (klients) uzņemas pienākumu nodot par norunāto atlīdzību otram līdzējam - komersantam (faktoram) zināmus klienta naudas prasījumus pret trešo personu (parādnieku), kā arī izpildīt citas faktoringa līgumā noteiktās saistības (KCL 468.p.).
*Pamatā prasījuma tiesību cesija. Piem., faktors ir banka, klientam ir prasījumi pret trešajām personām. Klients nodod prasījumus faktoram – bankai, kas nodarbojas ar faktoringu (būtībā masveida cesija pret atlīdzību).
*KCL 471.p. atspoguļots faktoringa iedalījums īstajā un neīstajā – klients atbild faktoram par nodotā prasījuma īstumu, ja vien faktoringa līgumā nav nolīgts citādi.
*Komersantam jābūt tikai faktoram, pārējie var nebūt komersanti
Franšīzes līgums ir tāds līgums, ar kuru komersants (franšīzes devējs) piešķir otram līdzējam (franšīzes ņēmējam) tiesības izmantot preču zīmi, citas intelektuālā īpašuma tiesības, zinātību preču pārdošanā, izplatīšanā vai pakalpojumu sniegšanā atbilstoši franšīzes devēja izstrādātajai un pārbaudītajai sistēmai (franšīzei), bet franšīzes ņēmējs samaksā nolīgto atlīdzību (KCL 474.p.).

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register