Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:195216
 
Evaluation:
Published: 02.05.2022.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Not used
Extract

Kā tiek risināta zinātnes zināšanu pieauguma problēma mūsdienu kritiskā racionālisma filosofijā? (K.Popers un viņa sekotāji)
Kārlis Popers, 20. gadsimta austriešu filozofs, kļuva par vienu no pēdējiem domātājiem, kas mēģināja izprast racionālisma problēmu. Visu viņa pozīciju var raksturot ar viņa paša citātu: "Es varu kļūdīties, bet jums var būt taisnība; pieliekot pūles, iespējams, mēs pietuvosimies patiesībai." Popera kritiskais racionālisms ir mēģinājums nodalīt zinātniskās zināšanas no nezinātniskām. Šim nolūkam austriešu zinātnieks ieviesa falsifikācijas principu, saskaņā ar kuru teorija tiek uzskatīta par derīgu tikai tad, ja to var pierādīt vai atspēkot ar eksperimentu. Mūsdienās Popera koncepcija tiek izmantota daudzās jomās.
Galvenās zināšanas, ko Popperis izmantoja, lai attīstītu savas idejas, nonāk tādā veidā, kā viņam bija jāaplūko induktīvā metode empīriskajās zinātnēs. Saskaņā ar šīm idejām zinātnisku hipotēzi var pierādīt ar nepārtrauktu viena un tā paša notikuma novērošanu. Tomēr daži citi filozofu pētījumi pierāda, ka tikai bezgalīga šo parādību izpēte padara Poppera teoriju pilnīgi pareizu. Popperis izmantoja citu zinātnieku argumentu, lai izskaidrotu, ka hipotēzes var noteikt, pamatojoties uz viltošanas kritēriju. Tas ir, zinātnieks var pārbaudīt savu ideju derīgumu, nosakot izņēmumu. Ja nav kaut kas pretrunā ar hipotēzi, tas nozīmē, ka tas ir spēkā. Pēc Popera domām, tādas zinātnes kā astroloģija un metafizika netiek uzskatītas par reālām zinātnēm, jo tās nepilda domātāja noteiktos viltošanas kritērija principus.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,98 €
Work pack Nr. 1391789
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register