Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,45 (13%)
Discounted price*:
3,04
Purchase
Add to Wish List
ID number:711703
Evaluation:
Published: 19.09.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Ja apdrošinātāja izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība sedz tikai daļu no nodarītajiem zaudējumiem, apdrošinātājs savas tiesības uz regresa prasību var izmantot vienīgi pēc tam, kad apdrošinātā persona ir cēlusi prasību tiesā pret atbildīgo personu par nodarītajiem zaudējumiem, kuri nav nosegti ar apdrošināšanas atlīdzību. Saskaņā ar tiesas nolēmumu par zaudējumu aplīdzināšanu piedziņa no atbildīgās personas vispirms tiek izdarīta par labu cietušajam un tikai pēc tam, kad pilnībā ir atlīdzināti zaudējumi cietušajam, piedziņa tiek izdarīta par labu apdrošinātājam.
Regresa prasības iespēju var ietekmēt arī paša cietušā, tas ir, apdrošinātā ļauns nolūks vai rupja neuzmanība, kas novedusi pie zaudējumu rašanās. Ja apdrošinātā ļauna nolūka vai rupjas neuzmanības dēļ nav iespējama regresa prasība par labu apdrošinātājam, apdrošinātājs var prasīt no apdrošinātā izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības atmaksāšanu tādā apmērā, par kādu nav iespējama regresa prasība.
Regresa prasību var celt pret ceļu satiksmes negadījumā zaudējumu nodarījušā transportlīdzekļa īpašnieku vai – transportlīdzekļa līzinga gadījumā – līzinga ņēmēju, ja :
• Tas apdrošināšanas līgumā noteiktajā termiņā nav samaksājis apdrošināšanas prēmiju;
• Transportlīdzekļa vadītājs, kas ceļu satiksmes negadījumā nodarījis zaudējumus trešajai personai, nav iesniedzis aizpildītu saskaņoto paziņojumu šajā likumā noteiktajā kārtībā ai nav sniedzis informāciju par ceļu satiksmes negadījuma apstākļiem apdrošinātājam pēc tā pieprasījuma un zaudējumu piedziņa no transportlīdzekļa vadītāja nav iespējama;
• Transportlīdzeklim nav noteiktajā kārtībā izdarīta valsts tehniskā apskate un ceļu satiksmes negadījumā nodarītajam zaudējuma ir cēloniskais sakars ar transportlīdzekļa tehnisko stāvokli.
Regresa prasību var celt arī pret ceļa īpašnieku (pārvaldītāju), ja apdrošinātājs tā vietā ir atlīdzinājis ceļu satiksmes negadījumā nodarītos zaudējumus, kā arī personu, kura zaudējumu nodarījusi ar ļaunu nolūku, un tirdzniecības uzņēmumu, ja tas nav ievērojis kārtību, kādā pārdošanai paredzētie transportlīdzekļi piedalās ceļu satiksmē. E3āju), ja apdrošinātājs tā vietā ir atlīdzinājis ceļu satiksmes negadījumā nodarītos zaudējumus, kā arī personu, kura zaudējumu nodarījusi ar ļaunu nolūku, un tirdzniecības uzņēmumu, ja tas nav ievērojis kārtību, kādā pārdošanai paredzētie transportlīdzekļi piedalās ceļu satiksmē.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,42 €
Work pack Nr. 1356048
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register