Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
12,99
You save:
2,34 (18%)
Discounted price*:
10,65
Purchase
Add to Wish List
ID number:817285
Author:
Evaluation:
Published: 27.12.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

37.
1) Medicīniskā rakstura piespiedu līdzekļi
Personām, kuras izdarījušas KL paredzētos nodarījumus, bet sirgst ar psihiskiem traucējumiem un ir atzītas par nepieskaitāmām vai ierobežoti pieskaitāmām, var noteikt medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus.
Medicīniska rakstura piespiedu līdzekļi:
• Ambulatoriska ārstēšana medicīnas iestādē;
• Ārstēšana vispārēja tipa psihiatriskajā slimnīcā (nodaļā);
• Ārstēšana specializētā psihiatriskajā slimnīcā (nodaļā) ar apsardzi.
Ja persona, kura atzīta par nepieskaitāmu vai ierobežoti pieskaitāmu, pēc izdarītā nodarījuma rakstura un sava psihiskā stāvokļa dēļ nav bīstama sabiedrībai, tiesa var nodot to tuvinieku vai citu personu, kas veic slimnieku kopšanu, gādībā un medicīnas iestādes uzraudzībā pēc dzīvesvietas.
Personām, kuras atzītas par ierobežoti pieskaitāmām, var noteikt ārstēšanu arī tai piemērotās brīvības atņemšanas vietās.
Tiesa var noteikt medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus personām, kuras izdarījušas Kl paredzētos nodarījumus, būdamas nepieskaitamības stāvoklī vai pēc nodarījuma izdarīšanas vai sprieduma saslimušas ar psihisku slimību, kas liedz saprast savu darbību vai to vadīt. Ja šīs personas pēc izdarītā nodarījuma rakstura un sava psihiskā stāvokļa dēļ ir bīstamas sabiedrībai.
Piespiedu ārstēšanu un ārstniecības iestādes tipu nosaka tiesa atkarībā no tā, ar kādu psihisku slimību attiecīgā persona ir saslimusi un kāds ir šīs personas nodarījuma raksturs.Nosakot ārstēšanu psihiatriskajā slimnīcā (nodaļā), tās tipu izraugās ārstniecības iestāde.
Personai, kura pēc noziedzīga nodarījuma vai sprieduma taisīšanas saslimusi ar psihisku slimību, pēc izveseļošanās tiesa var piespriest sodu, ja nav izbeidzies noilguma termiņš vai nav cita pamata tās atbrīvošanai no kriminālatbildības un soda.
Medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu izbeidz vai to groza tiesa pēc ārstniecības iestādes atzinuma, ja persona izveseļojusies vai saslimšanas raksturs mainījies tiktāl, ka nav nepieciešams šādus līdzekļus piemērot. Ja šādai personai pēc izveseļošanās piespriež sodu, laiks, kurā piemēroti medicīniska rakstura piespiedu līdzekļi, ieskaitāms soda termiņā.
Medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu piespiedu līdzekļu noteikšana personām, kuras ir ierobežoti pieskaitāmas: Medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus var noteikt arī personām, kas izdarījušas noziedzīgus nodarījumus, būdamas ierobežotas pieskaitāmības stāvoklī.
Ja šādu personu notiesā ar brīvības atņemšanu – ārstēšana notiek tai piemērotās brīvības atņemšanas vietās, bez brīvības atņemšanas – tiesa uzliek tai par pienākumu ārstēties psihiatriskajā medicīnas iestādē pēc dzīvesvietas.
2) Kukuļņemšana
KL 320.p. 1.daļā paredzētais nodarījums – mazāk smags noziegums, 2. un 3.daļā – smags noziegums, 4.daļā – sevišķi smags noziegums.
Objekts – valsts un pašvaldību institūciju, valsts dienesta normāla darbība. Priekšmets – jebkuri materiāli vai cita veida labumi: nauda, vērtspapīri, pārtikas produkti, rūpniecības preces, dažāda rakstura pakalpojumi, dāvanas u.c.
Objektīvās puses izpausme: Materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšana personīgi vai ar starpniecību par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību (vai pieļautu bezdarbību) kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,83 €
Work pack Nr. 1336191
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Krimināltiesību eksāmena biļešu atbildes”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/817285

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register