Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Mantojuma pieņemšana un iegūšana, līdzmantinieku savstarpējās attiecības

     

    Summaries, Notes8 Law

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,60 (12%)
Discounted price*:
4,39
Purchase
Add to Wish List
ID number:277374
Author:
Evaluation:
Published: 23.01.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Mantojuma tiesību pāreja – mantojuma transmisija
695.p. Ja mantot aicinātais nomirst pirms viņa gribas izteikšanai noliktā termiņa (693.p.), neizteicies par mantojuma pieņemšanu, tad viņa mantiniekiem atvēlēti tie paši termiņi, lai viņi varētu izteikties tiklab par viņa atstāto, kā arī par viņam piekritušo, bet vēl nepieņemto mantojumu (termiņi skaitāmi no mirušā mantot aicinātā nāves, nevis no mantojuma atstājēja nāves). Viņa mantiniekiem jāuzsāk mantojuma lieta gan par pirmo, gan otro mantojumu (ar transmisiju ar pāriet mantojuma tiesība, bet ne neatraidāmās daļas tiesība).
*Šajā pantā noteiktā mantošanas transmisija jānošķir no mantošanas uz pārstāvības tiesību pamata – nevar uzskatīt, ka transmisijas gadījumā, mantiniekam nomirstot pirms iestājies termiņš mantojuma pieņemšanai, vienmēr tiek prezumēts pats par sevi, ka mantinieks mantojumu pieņēmis, ja vien viņš jau nebija no mantojuma noteikti atteicies (kā tas ir pārstāvības tiesību gadījumā).
*CL skaidri nenosaka, vai visiem mantiniekiem kopā jāizsakās par mantojuma pieņemšanu vai atraidīšanu. Senāts ir lēmis, ka šādos gadījumos mantot aicinātā mantiniekiem ir tiesības katram patstāvīgi izteikt gribu pieņemt vai atraidīt viņam pienākušos daļu no mantojuma
Ja mantinieks miris pēc tam, kad bija mantojumu jau faktiski pieņēmis, bet nav apstiprinājies mantojuma tiesībās, tad pati šī mantas uzskatāma par iegūtu īpašumā. Šādā gadījumā viņa mantiniekiem nav piemērojami noteikumi par mantošanas transmisiju, un mantojumu, kura sastāvā ietilpst sākotnējā mantojuma atstājēja manta, viņš pieņem likumā noteiktajā kārtībā
!!! Neatraidāmā mantinieka tiesības uz neatņemamo daļu ir šī mantinieka personiska tiesība, kas izriet no viņa radniecības vai laulības ar mantojuma atstājēju, tāpēc šīs tiesības nevar novēlēt citam. Prasības tiesības uz neatņemamo daļu nepāriet uz mantinieka mantiniekiem mantošanas transmisijas kārtībā. Tikai tad, ja neatraidāmā mantinieka mantinieks pats ir mantojuma atstājējam neatraidāmais mantinieks, viņš var pieprasīt neatņemamo daļu, kas ir viņa paša personiskā tiesība !!!

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,12 €
Work pack Nr. 1358727
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register