Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:697604
Author:
Evaluation:
Published: 23.01.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

*!!Neatraidāmā mantinieka tiesības uz neatņemamās daļas izdošanu īstenošana nav mantojuma prasība un tā nedrīkst atstāt ietekmi uz testamenta spēkā esamību un tas nav grozāms. Atbilstoši CL 670.p. mantojuma prasības mērķis ir atzīt prasītāju, vai nu par vienīgo mantinieku vai par līdzmantinieku. Neatraidāmais mantinieks nevar tikt atzīts par mantinieku, kas pretendē uz visu mantojumu vai viņam pienākošos mantojuma daļu CL izpratnē, pretējā gadījumā tiek pārkāpta visa CL ietvertā materiāla neatņemas daļas institūta būtība. Tā kā „neatraidāmais mantinieks” tiesību satura ziņā nav atzīstams par „mantinieku” CL izpratnē, viņa celtā prasība nebūs mantojuma prasība, bet gan mantiska prasība par viņam pienākošās neatņemamās daļas (puses no likumiskās mantojuma daļas vērtības) izdošanu (CL 788.p.).
Neatraidāmā mantinieka tiesības izprasīt sev piekrītošo neatņemamo daļu (testamentārās un līgumiskās mantošanas gadījumā):
*Ja kāds neatraidāms mantinieks testamentā palicis neievērots vai bez likumiska iemesla atstumts no mantojuma, viņam ir tiesība prasīt, lai nodala viņa neatņemamo daļu, vai arī, ja viņam novēlēts mazāk par šo daļu, lai to papildina. Citādā ziņā testaments patur savu spēku (788.p.);
*Mantojuma līgumos jāievēro noteikumi par neatņemamo daļu, ja vien tie, kam tā nākas, paši tieši vai piedaloties līgumā, nav atteikušies no savām tiesībām. Ja tas nav ievērots, tad kā mantojuma atstājējam dzīvam esot, tā arī pēc viņa nāves, neatraidāmie mantinieki var līgumu apstrīdēt (642.p.).

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −9,48 €
Work pack Nr. 1358726
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register