Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:429135
 
Author:
Evaluation:
Published: 07.01.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Mantojuma tiesības - regulē mantojuma pāreju. Tās ir tiesību normu kopums, kas regulē ar mantošanu saistītās tiesiskās attiecības, kuras rodas, grozās vai izbeidzas kā materiāltiesiskajā, tā procesuāltiesiskajā nozīmē.
Mantojuma tiesības ir subjekta (fiziskas personas) tiesības izteikt savu pēdējo gribu; tās neizteikšanas gadījumā tā tiek prezumēta normās kā mantošana pēc likuma.

Mantošana - izpaužas kā process, kurā mantojuma atstājējam piederošas kustamās un nekustamās mantas, viņa tālāk nododamās tiesības un saistības pāriet uz mantiniekiem mantojuma atstājēja pēdējās gribas aktā vai likumā noteiktā kārtībā.

Mantojums - kopība, kurā ietilpst visa kustamā un nekustamā manta, kā arī citiem atdodamās tiesības un saistības, kas mirušam vai par mirušu izsludinātam piederējušas viņa patiesās vai tiesiski pieņemamās nāves laikā. Šajā ziņā mirušo vai par mirušu izsludināto sauc par mantojuma atstājēju.
Mantojums ir mirušai personai piederējušās mantas (gan kustamas, gan arī nekustamas), kā arī citām personām aizdodamās tiesības un saistību kopība. [Mantojumā pāriet arī mirušā vēl neizņemtā samaksa par darbu (alga), noguldījumi ar procentiem, dividendes u.c.. Mantojuma kopībā ir ieskaitāma arī vēlāk konstatēta manta, kas neietilpa mantojuma sastāvā, tā pieņemšanas termiņa laikā.].
Mantot var to, kas nav izņemts no privāttiesiskās apgrozības. Mantojumā var pāriet tikai manta, kura mantojuma atstājējam piederējusi uz likumīga pamata.
Nevar mantot tādas mantojuma atstājēja tiesības, kurām piemīt stingri personisks raksturs un kuras izbeidzas ar viņa nāvi.
Mantošanas rezultātā uz mantinieku pāriet kā mantojuma aktīvs, tā pasīvs. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,98 €
Work pack Nr. 1201745
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register