Pret Rolsa taisnīguma teoriju no Nozika puses tiek izvirzīti iebildumi, ka Rolss pats īsti nemaz neievēro sevis izvirzītos principus, kas attiecas uz autonomiju. R. Noziks uzskata, ka prasības starp diviem autonomiem indivīdiem nav atļaujamas, jo brīvai personai nevar būt tiesības uz talantu utml., ja par pamatu tiek lietoti iemesli, kas salīdzina dažādu stāvokļu izdevīgumu (piemēram, viena indivīda stāvoklis kādā situācijā ir sliktāks par otra indivīda stāvokli tajā pašā situācijā).
Raksturojot paša Nozika taisnīguma teoriju izriet punkts, ka taisnīga ir kaut kā piederēšana personai, ja šis kaut kas indivīdam pieder jau no paša sākuma. Viņa teorijai pastāv trīs principi. Pirmkārt, gala rezultātu princips. Tas norāda, ka svarīgs ir tikai rezultāts un nav nozīmes, tam, kā ir bijis pirms tam. Otrkārt, modelētais princips. Šis princips nozīmē to, ka kāds no ārpuses esošs princips var izmainīt sadalījumu. Indivīds var saņemt tikai tik daudz, cik daudz ir veltījis, lai pie kārotā tiktu. Treškārt, vēsturiskais princips. Šis punkts apraksta jau iepriekš kopsavilkumā minēo, ka katram ir tiesības uz lietām, kas viņam pieder jau no sākotnējā brīža.
Analizējot sīkāk Nozika teoriju, nodokļu maksāšana ir pretrunā ar autonomiju. Tā drīzāk strādā kā – dots devējam atdodas. Sabiedrība maksā nodokļus, pretī saņemot veselības aprūpi. No tā izriet, ka veselības aprūpes kvalitāte ir atkarīga no pašas sabiedrības rīcība.
…