Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:282604
Author:
Evaluation:
Published: 28.12.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Vienalga vai nauda ir gliemežvāki vai akmeņi, zelts vai papīrs taj ir trīs primārās funkcijas katrā ekonomikā: maiņas līdzeklis, norēķina vienība un vērtības uzkrāšana. No šīm trijām funkcijām, tieši maiņas līdzekļa funkcija ir tā, kas atšķir naudu no citiem aktīviem kā akcijām, parādzīmēm un mājām.
Maiņas līdzeklis. Gandrīz visos tirgus darījumos mūsu ekonomikā nauda, valūtas vai čeka formā, tiek lietota kā maiņas līdzeklis; tā tiek lietota kā samaksa par precēm un pakalpojumiem. Naudas kā maiņas līdzekļa lietošana ekonomikā sekmē ekonomikas attīstību ietaupot daudz laika mainot preces vai pakalpojumus. Lai redzētu kāpēc apskatīsim bartera ekonomiku, kurā nav naudas, bet preces un pakalpojumi tiek tieši mainīti pret citām precēm un pakalpojumiem.
Apskatīsim ekonomikas profesores Elēnas, kura prot tikai lieliski pasniegt lekcijas, gadījumu. Bartera ekonomikā, ja Elēna vēlas ēst, viņai jāatrod zemnieks, kas netikai ražo pārtiku, bet arī vēlas mācīties ekonomiku. Kā jau var paredzēt, šie meklējumi būs grūti un laikietilpīgi, un Elēna var pavadīt vairāk laika meklējot pēc šāda ekonomikas zinātņu „izsalkuša” zemnieka, nekā viņu mācot. Pilnīgi iespējams, ka viņai būs jāpamet mācīšana un jāpievēršas lauksaimniecībai. Citādāk viņa varētu nomirt badā.
Laiks, ko jāpavada mainoties ar precēm un pakalpojumiem, tiek saukts par darījuma izmaksām. Bartera ekonomikā, darījuma izmaksas ir augstas, jo cilvēkiem ir jāatrod kādu, kas ražo viņam vajadzīgo preci un vēlas pirkt to, ko viņi piedāvā.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register