Žanri, kuros komponē O.Lasso
Aptuveni 2000 kompozīciju visos tā laika žanros.
58 mesas, no kurām ievērojama daļa tika iespiesta. Vairākas mesas tematiski bāzējas uz citu autoru iepriekš sarakstītiem laicīgiem un garīgiem skaņdarbiem vai arī paša Lasso darbiem. Tās ir mesas parodijas, kas ievij kādu moteti, madrigālu. Mesas ir vairākdaļīgas. Daudzas balstītas uz šansoniem, kas ir mīlestības attainojums, padara mesas melanholiskas. Mesās traktē tēmu – dzīvie un mirušie. „Missa Quinti toni”.
Ja Palestrīna bija jūtīgs pret toņa krāsas radīšanu ar balsu izvēli – tās savienojot, lietojot dažādos reģistros, piem., „Missa Assumpta est Maria”, Lasso priekšroku deva dinamiskiem kontrastiem, veidoja skanīgas homofonijas pasāžas.
Motetes. Nozīmīgs sniegums motetes sfērā. Aptuveni 1200 (vai 700 avoti atšķiras) kompozīciju. „Magnum opus musicum” – grandiozs izdevums ar 516 motetēm, kuru izdod dēli Rūdolfs un Ferdinants pēc viņa nāves, kas arī darbojās kapellā.
Motete „Timor et tremos” (Bailes un trīsas) – izteikta hromatizācija, neparādās akordu secības. Sešbalsīgs, 2 posmi. Novatorisks, ir izteikta hromatizācija, ar drosmīgu harmoniju, neparastas akordu secības. Viens no Lasso iespaidīgākiem darbiem motetes žanrā.
…