Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:398460
Evaluation:
Published: 08.05.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

No demokrātijas teoriju perspektīvas iedzīvotāju politiskā līdzdalība ir nepieciešams nosacījums pilsoniskās sabiedrības veidošanās procesā, tā raksturo iedzīvotāju piesaisti politiskajai sistēmai.

Šajā pētījumā politiskā līdzdalība tiek analizēta, izmantojot indikatorus, kas raksturo interesi par politiku, līdzdalību dažādās politiskajās aktivitātēs, piemēram, piketos, priekšvēlēšanu kampaņās un citos, aktivitāti pašvaldību un Saeimas vēlēšanās un iesaistīšanos dažādu sabiedrisko organizāciju darbā.

Aptauju dati parāda, ka interese par politiku pēdējos gados kopumā nav būtiski mainījusies. To skaits, kas nemaz neinteresējas par politiku, veido 14% lielo pilsētu iedzīvotāju vidū un 19% izlasē iekļauto rajonu iedzīvotāju vidū. Vidēji tas neatšķiras no aptauju rezultātiem 1997. un 2000. gadā. („Ceļā uz pilsonisku sabiedrību”). Savukārt cilvēku skaits, kas uzmanīgi seko politiskajiem notikumiem, ir atbilstoši 11% un 7%, kas ir par dažiem procentiem mazāks kā 1997. un 2000. gadā. Līdzīgi kā iepriekšējos gados saglabājas tendence, ka pilsoņu un latviešu vidū ir nedaudz vairāk to, kas interesējas par politiku.

Piedalīšanās dažādās politiskajās protesta akcijās sabiedrībā kopumā netiek viennozīmīgi vērtēta pozitīvi, tomēr kopumā tā tomēr liecina par piesaisti politiskajai sistēmai un vēlmi nodrošināt savu interešu pārstāvniecību demokrātiska režīma ietvaros.

Aptaujas rezultāti par līdzdalību politiskajās aktivitātēs parāda, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir diezgan pasīvi un maz iesaistās tādās politiskās aktivitātēs kā protesta akcijas, vēlēšanu kampaņas, tikšanās ar deputātiem, žurnālistiem, aicinājumu, vēstuļu parakstīšana un citās.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,48 €
Work pack Nr. 1134725
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register