Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:758659
 
Author:
Evaluation:
Published: 21.10.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Reklāmas uztveri ietekmējošie faktori
Šodien zinātnē bieži rodas vajadzība uzskatīt reklāmu, kā kultūras izpausmi cilvēka dzīvē, kā vienu no mehānismiem kultūras formēšanā. Pētījumi rāda, ka tā ir ļoti svarīga problēma reklāmas iedarbības psiholoģijā, jo nacionālās (etniskās) uztveres īpatnības, domāšanas veids un uzvedība ieņem svarīgu lomu reklāmas kampaņu plānošanā un rīkošanā komercstruktūrām izejot ārvalstu tirgos (Lebedev-Ljubimov, 2003).
Informācijas sekmīgai izplatīšanai un uztverei, sevišķi ar sarežģītiem pasaules tēliem un struktūrām prasa no dažādu mentalitāšu cilvēkiem attiecīgu adaptāciju lai izplatāmā informācija iedarbotos efektīvi. No otras puses masu informācijas līdzekļi cenšoties savus ziņojumus (informāciju) darīt maksimāli efektīvus pielieto attiecīgus paņēmienus, simbolus un zīmes, kuri ir tuvi attiecīgai mentalitātei (http://psyfactor.org/recl16.htm).
Danilova un Matvejeva 1995. gadā veica pētījumus. Pētījumu mērķis bija atklāt īpatnības krievu mentalitātes kontingenta uztverē skatoties televīzijas reklāmu citu kultūru skatītāju kontingentiem Eiropas, Amerikas, Austrumu (Japānas) un Krievijas (http://psyfactor.org/recl16.htm).
Teorētiskā materiāla analīžu rezultātā tika izstrādāta bipolāra skala, kura saturēja 60 dažādas prasības, kas raksturoja cilvēka pamatvajadzības, dažādas aktivitātes un novērtējumus (http://psyfactor.org/recl16.htm).
Šajā analīzē tika iekļauti raksturojumi, kuri aprakstīja vērtību orientāciju, emocionālas un estētiskas novērtējumus, savstarpējo komunicēšanās stilu un katra pozīciju, kā arī komunikatīvā ziņojuma novērtējumu: ticamību, saturību, profesionālismu. Tādā veidā ar izstrādās skalas palīdzību var iegūt pietiekamu priekšstatu par reklāmas paraugu no komunikatīvā un mākslinieciskā (ētiskās un estētiskās vērtības) viedokļa (http://psyfactor.org/recl16.htm).…

Author's comment
Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register