Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,68 (17%)
Discounted price*:
3,31
Purchase
Add to Wish List
ID number:243048
Author:
Evaluation:
Published: 06.12.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Extract

Viens no sabiedrisko attiecību uzdevumiem ir radīt uzticamību sabiedrībā kādai noteiktai organizācijai vai institūcijai, un kā uzskata Grunigs (Grunig, 1992), jo lielāka uzticamība organizācijai, jo tās komunikācija ir pārliecinošāka, un tas nodrošina efektīvāku sadarbību ar vietējo sabiedrību. Šī veiksmīgā sadarbība savukārt nodrošina ilgstošu un efektīvu organizācijas darbību. Tā kā valsts arī ir organizācija ar savu vadību, izpildinstitūcijām un darba realizētājiem, tā tiek pārvaldīta ar dažādu institūciju palīdzību. Viena no šādām institūcijām, ir pašvaldība, kas konkrētā pilsētā, rajonā, pagastā ir individuāla ar savu vadību un ievēlētām amatpersonām, un tā darbojas patstāvīgi, vadoties pēc likumiem, kas ir saistoši Latvijas Republikā. Katlips apgalvo, ka demokrātiskā valsts pārvaldes sistēmā sabiedriskās attiecības ir tās, kas veido un uztur saikni ar sabiedrību (Katlips, Senters un Brūms, 2002).
Ikdienā pastāv atšķirības starp sabiedrisko attiecību realizāciju un praksi privātajā un valsts sektorā. Valsts sektorā dažās no iesaistītajām sabiedrības grupām regulāri novēro sabiedrisko attiecību darbību un spēj to ietekmēt finansiāli vai ar sabiedrības viedokļa palīdzību. Valsts institūciju SA veido attiecības ar plašu sabiedrības daļu, kam atšķirīgas intereses un dienas kārtība. Šīs mērķu grupas var būt gan iekšējās, gan ārējās grupas, kurās iekļaujas organizācijas vadītājs un darbinieki, valdības likumdošanas, sabiedrības interešu grupas, politisko partiju līderi, politiskās darbības komitejas, valsts vai pašvaldību amatpersonas, privātuzņēmēji, profesionālās interešu grupas, ziņu mediju pārstāvji un sabiedrība kopumā. …

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Sabiedrisko attiecību prakse Valmieras pilsētas pašvaldībā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/243048

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register