Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:440799
Evaluation:
Published: 02.03.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Used
Extract

Zinātnisko darbību M. Vēbers uzsācis, pētīdams sabiedrības ekonomisko vēsturi un ekonomikas mijiedarbību ar citām dzīves sfērām, kā arī radīdams sociālās rīcības teoriju. Viņa pētījumu loks ir plašs un aptver arī tādas jomas kā sociālo zinātņu loģika un metodoloģija, kristietības vēsture un reliģijas socioloģija.
Pirmie M. Vēbera darbi, ar kuriem viņš sabiedrībai pieteica sevi kā zinātnieku bija “Par viduslaiku tirdzniecības sabiedrības vēsturi” (1889) un “Romas agrārās vēsture nozīme valsts un privātajās tiesībās” (1891). Šajos darbos viņš analizēja sabiedrības ekonomisko attīstību saistībā ar dzīves tiesiskajiem, ētiski reliģiskajiem, psiholoģiskajiem aspektiem.
Jau studiju laikā pastiprinājusies Vēbera interese par praktisko politiku un viņš iestājies Sociālpolitikas savienībā. Pēc šīs savienības pasūtījuma viņš veic Austrumelbas apgabala agrāro attiecību izpēti, kā rezultātā 1892.gadā tiek publicēts darbs “Laukstrādnieku apstākļi Austrumelbas Vācijā”.
Ar darbu “Protestantiskā ētika un kapitālisma gars” 1905.gadā M. Vēbers aizsāk publikāciju sēriju par reliģijas socioloģiju. Šajā darbā “viņš kapitālismu traktē kā racionālu ekonomiskās darbības tipu, kas izaudzis no protestantiskās ētikas racionālā gara” . Turpinot darbu pie protestantisma pētījumiem, M. Vēbers nonāk pie viena no svarīgākajiem savas socioloģijas metodoloģiskajiem principiem – pie ideāltipu koncepcijas. Ideāltipi ir sociālie pamatveidojumi, no kuriem dažādās kombinācijās un proporcijās sastāv visa cilvēku rīcība.
Viņš aplūko divus tipus – kapitālistisko garu un protestantisko ētiku, īpašu uzmanību pievērsdams kalvinismam. Modernā kapitālisma garu Vēbera izpratnē raksturo profesionālisma ideja un peļņas kā kapitāla reinvestēšanas ideja.
Protestantisko tipu M. Vēbers raksturo ar apzīmējumu “iekšpasaulīgā askēze”, viņš uzskata, ka šī patētiski necilvēciskā mācība izraisa indivīda vientulību.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register