Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,82 (15%)
Discounted price*:
4,67
Purchase
Add to Wish List
ID number:698115
Author:
Evaluation:
Published: 15.04.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

29. Nolēmumu atzīšana un izpilde civillietās, komerclietās un ģimenes tiesībās ES
Vienas valsts tiesu un iestāžu pieņemtajiem lēmumiem un spriedumiem atbilstoši valsts suverenitātes principam ir saistošs spēks tikai tā pieņemšanas valstī. Ne visos gadījumos var izrādīties pietiekami panākt labvēlīgā sprieduma pieņemšanu vienas valsts tiesā, lai panāktu arī sprieduma izpildi no otras puses. Lai vienā valstī būtu iespējams atzīt un/vai izpildīt to, kas nodibināts ar citas valsts tiesas vai iestādes lēmumu vai spriedumu, šāds spriedums vai lēmums ir jāatzīst konkrētajā valstī, lai to, ja nepieciešams, būtu iespējams izpildīt šajā valstī. Atzīšana: Dalībvalsts tiesā pieņemtu spriedumu jāatzīst pārējās dalībvalstīs automātiski, bez jebkādas īpašas procedūras. Nekādos apstākļos ārvalstīs pieņemts spriedums nav pārskatāms pēc būtības. Spriedumu izpilde: Tiesa veic iesniegumam pievienoto dokumentu formālu pārbaudi. Puse, kura vēlas izpildīt jebkurā citā dalībvalstī, lūdz tiesu, kas taisījusi spriedumu, izsniegt apliecību sprieduma izpildīšanas apstiprināšanai. Procedūru nosaka attiecīgās valsts procesuālās tiesību normas. Var izpildīt tikai atzītus nolēmumus.
30. Ārvalsts nolēmumu atzīšana un izpilde saskaņā ar likuma „Civilprocesa likums” F daļas noteikumiem
Pieteikumu par ārvalsts tiesas nolēmuma atzīšanu un izpildīšanu iesniedz izskatīšanai rajona (pilsētas) tiesai pēc nolēmuma izpildīšanas vietas vai arī pēc atbildētāja dzīvesvietas vai atrašanās vietas (juridiskās adreses. Pieteikumā norāda:1) tās tiesas nosaukumu, kurai pieteikums iesniegts; 2) pieteicēja un atbildētāja vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietu, bet juridiskajai personai - tās nosaukumu, reģistrācijas numuru un atrašanās vietu (juridisko adresi); 3) pieteikuma priekšmetu un apstākļus, uz kuriem pieteikums pamatots; 4) pieteicēja lūgumu atzīt un izpildīt ārvalsts tiesas nolēmumu pilnā apjomā vai kādā tā daļā; 5) pilnvaroto pārstāvi un viņa adresi, ja lietas vešanai iecelts pārstāvis Latvijā; 6) pievienoto dokumentu sarakstu; 7) pieteikuma sastādīšanas laiku. Lēmumu par ārvalsts tiesas nolēmuma atzīšanu un izpildīšanu vai lēmumu par pieteikuma noraidīšanu pieņem tiesnesis vienpersoniski uz iesniegtā pieteikuma un tam pievienoto dokumentu pamata 10 dienu laikā no pieteikuma iesniegšanas dienas.
31. Ārvalsts sprieduma neatzīšanas pamati ES un ne ES
Ārvalsts tiesas nolēmumu neatzīst tikai tad, ja pastāv viens no šādiem neatzīšanas pamatiem:1) ārvalsts tiesa, kura pieņēmusi nolēmumu, saskaņā ar Latvijas likumu nebija kompetenta izskatīt attiecīgo strīdu vai šādam strīdam ir izņēmuma piekritība Latvijas tiesai; 2) ārvalsts tiesas nolēmums nav stājies likumīgā spēkā; 3) atbildētājam bijusi liegta iespēja aizstāvēt savas tiesības4) ārvalsts tiesas nolēmums nav savienojams ar Latvijā jau agrāk pieņemtu un likumīgā spēkā stājušos tiesas nolēmumu tajā pašā strīdā starp tām pašām pusēm vai ar Latvijas tiesā jau agrāk uzsāktu tiesvedību šādā strīdā; 5) ārvalsts tiesas nolēmums nav savienojams ar tādu jau agrāk pieņemtu un likumīgā spēkā stājušos citas ārvalsts tiesas nolēmumu tajā pašā strīdā starp tām pašām pusēm, kas ir atzīstams vai jau ir atzīts Latvijā;6) ārvalsts tiesas nolēmuma atzīšana ir pretrunā ar Latvijas sabiedrisko iekārtu; a7) pieņemot ārvalsts tiesas nolēmumu, nav piemērots tās valsts likums, kas būtu piemērojams atbilstoši Latvijas starptautisko privāttiesību kolīziju normām. Ja ar ārvalsts tiesas nolēmumu ir apmierināti vairāki vienā prasībā apvienoti prasījumi un šis nolēmums nav atzīstams pilnā apjomā, ārvalsts tiesas nolēmumu var atzīt attiecībā uz vienu vai vairākiem apmierinātiem prasījumiem.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,09 €
Work pack Nr. 1314139
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Starptautiskās privātās tiesības”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/698115

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register