SECINĀJUMI
Tālizpētes materiālu izmantošana ģeoloģiskajā kartēšanā ir ierobežota un šis ir plašs pētniecības lauks pētniekiem, jo valstī nav vienotas politikas – kā tā veicama un kam šis darbs ir jāīsteno. Kā arī šāds process ir ļoti laikietilpīgs, tāpēc vēljoprojām tiek izmantotas PSRS laikā ražotās ģeoloģiskās kartes un tiek izmantota tajā laikā iegūtā informācija.
Tālizpētes materiālu izmantošana ģeoloģiskajā kartēšanā un procesu pētīšana notiek tikai dažviet, kur tiek domāts par teritorijas attīstību, saglabāšanu u.tml.
Ģeoloģiskās izpētes darbi Latvijā praktiski nenotiek, jo nav skaidri definēts, kam pieder resursi zem zemes konkrētajā vietā, jo lielu dabas vērtību atklāšanas gadījumā – šādas teritorijas automātiski pieder valstij, kas zemes īpašniekus dara piesardzīgus no šādu pētījumu veikšanas, jo, tādējādi, savu īpašumu iespējams arī pazaudēt.
Mūsdienu tālizpētes materiāli ir tik detalizēti, ka ar tiem iespējams noteikt precīzas jūras krastu erozijas teritorijas, kā arī to, kur konkrēto iežu un minerālu sanešu zonas ir pārvietojušās, kas ir ārkārtīgi svarīgi, lai pasargātu jūras piekrasti no turpmākās izskalošanās. Jūras krasta zonu izpēte, izmantojot tālizpētes materiālus, arī ir plašs darbības lauks, jo jūras piekraste ir tā, kur notiek visaktīvākie procesi mūsdienu Latvijā.
…