Dabas rezervāti ir cilvēka darbības neskartas vai mazpārveidotas teritorijas, kurās tiek nodrošināta dabisko procesu netraucēta attīstība, lai aizsargātu un izpētītu retas vai tipiskas ekosistēmas un to sastāvdaļas.
Dabas rezervātos ir zonas, kurās visi dabas resursi pilnībā tiek izslēgti no saimnieciskās un cita veida darbības. Dabas rezervātu teritorijā var būt zonas, kurās atļauta ierobežota saimnieciskā, rekreācijas, izglītojošā vai citāda darbība, kas neapdraud dabas etalonu saglabāšanos un nav pretrunā ar aizsardzības un izmantošanas noteikumiem un rezervāta izveidošanas mērķi.1
Latvijā ir 4 dabas rezervāti -Teiču, Krustkalnu, Moricsalas un Grīņu dabas rezervāts . Izvēlējos rakstīt referātu par Teiču dabas rezervātu tā kā tas ir lielākais rezervāts un būtu interesanti uzzināt kaut ko vairāk par šo vietu tā kā ar šā rezervāta palīdzību tiek aizsargāta daba un , manuprāt, mūsdienās jācenšas saglabāt dabas daudzveidību, jo bez dzīvajiem organismiem un augiem mūsu dzīve būtu neiedomājama, kaut gan lielākā daļa cilvēku to neapzinās vai negrib apzināties.
Teiču dabas rezervāts ir valsts nozīmes īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas iekļauta 1971.gada 2.februāra Konvencijas par starptautiskas nozīmes mitrājiem, īpaši kā ūdensputnu dzīves vidi, starptautiskas nozīmes mitrāju sarakstā.
Rezervāts izveidots, lai saglabātu Teiču purvu un ar to ekoloģiski saistīto mitro mežu kompleksu un nodrošinātu ekosistēmu dabisku attīstību un tām raksturīgo bioloģisko daudzveidību.2
Teiču rezervātu pārvalda un apsaimnieko Teiču dabas rezervāta administrācija.
Mērķis : iepazīties ar augu un dzīvnieku daudzveidību Teiču rezervātā
Uzdevums: apkopot informāciju par šo rezervātu
…