Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
7,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:139845
 
Evaluation:
Published: 19.09.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Prētoriju jeb prētoru tiesas izskata tādu kriminālnoziegumu, par kuriem brīvības atņemšanas sods pārsniedz trīs gadus. Šādu tiesu Itālijā ir apmēram viens tūkstotis. Prētors ir prētorijas tiesas tienesis. Parasti tiesā ir viens šāds tienesis, bet dažos gadījumos to skaits var sasniegt pat līdz 50.
Tādās lietās, kurās par izdarīto noziegumu nedraud brīvības atņemšanas sods, izskata vienkāršotā veidā, neuzaicinot lietas dalībniekus. Prētoriju tiesās izskata arī civillietas, kurās prasības summa nepārsniedz miertiesās paredzēto prasību summu. Šeit arī var izskatīt pārsūdzības par miertiesas lēmumiem.
Miertiesas ir pašas zemākās tiesas Itālijā, kurās darbojas tikai viens tiesnesis. Visizplatītākais tiesu posms, visā valstī šādas tiesas ir apmēram pie 10 000 . To kompetence ir šaura, šeit izskata tikai civillietas par nelielām prasībām. Tiesnešiem netiek prasīta profesionālā juridiskā izglītība. Miertiesnesis par savu drabu algu nesaņem, šāds amats ir goda amats.
Nepilngadīgo lietu tribunāls. Tā ir jauna tiesa, kuras dibināšana paredz 1998.gadā tiesu reforma. Katrā nepilngadīgo lietu tribunālā paredzēti divi tiesneši ar juridisko izglītību un divi eksperti (vīrieši un sievietes). Tribunāls izskata nepilngadīgo lietas par likumpārkāpumiem. Šīs tiesas spriedums pārsūdzams apelācijas tiesā, kur arī piedalās tādi paši eksperti.
Administratīvās tiesas. Šīs tiesas Itālijā veido pastāvīgo tiesu sistēmu. Vienlaikus tās ir konsultatīvās un tiesu institūcijas. Administratīvā tiesa kontrolē valdības un ministriju izdoto aktu likumību un izskata sūdzības par apgabalu administratīvo tribunālu lēmumiem. Šādi tribunāli ir katrā apgabalā. Tiesnešus ieceļ Prezidents pēc iekšlietu ministra ieteikuma. Parasti par tiesnesi kļūst tie, kam ir augstākā juridiskā izglītība


Uzbūve:
Pirmā instance
• Miertiesneši - (neprofesionāli) goda tiesneši, kas izskata mazāk nozīmīgas civillietas un krimināllietas.
• Tiesas jeb tribunāli – izskata nopietnākas lietas.
• Kriminālizmeklēšanas birojs – pirmajā instancē izskata krimināllietas un lietas saistībā ar soda izciešanu (jautājumi par ieslodzītajiem, notiesāšana u. c.)
• Nepilngadīgo lietu tiesa

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,99 €
Work pack Nr. 1356058
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register