Tiesības visbiežāk saprot kā visiem obligāto sociālo normu sistēmu, ko aizsargā valsts. Šīs sistēmas ciešie sakari ar valsti atšķir tiesības no citām sociālās regulēšanas sistēmām(piemēram, morālās). Ar tiesību palūdzību sociālie spēki, kuru rokās ir valsts vara, regulē cilveku un viņu apvienību uzvedību, nostiprina kā oblibātas noteiktas attīstības. Bez šīs izpratnes ir vēl daudzas citas, tā pat kā ir arī dažādas teorijas, kurās tiesības tiek saprastas dažādi, atkarībā no attiecīgās ideoloģias. Šajā darbā, studente Liene Viskupaite mēģināja apskatīt dažas teorijas un kā tajās tiek atēlotas tiesības, to izpratne un ietekme uz indivīdu.
Cilvēces doma vienmer ir centusies radīt ideālas tiesības, kuru autoritāte pamatojas vienigi uz cilvēku saprātu, taisnības izpratni un sirdsapziņu. Šo tieksmju pamatā ir divas pamattendences, kuras piemīt jebkuram indivīdam:
1.tieksme visu pastāvošo novērtēt kritiski, tātad arī izturēties kritiski pret spēkā esošām tiesībām;
2.tieksme pēc labākas ideālākas kārtības, tātad arī prasības pēc taisnīgām, saprātīgām, ideālām tiesībām.
Rakstot šo darbu mans mērķis ir noskaidrot tiesību izcelšanās un nostiprināšanās reālos un objektīvos iemeslus, kā arī īpatnības un likumsakarības.…