Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:715794
 
Author:
Evaluation:
Published: 28.02.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Teoloģiskā teorija.
Teoloģiska teorija ierodas vienai no pašiem izsenajiem. Tās veidotāji skaitīja, ka valsts eksistē dievīgas gribas spēkā, un tāpēc katram ir obligāti jāsamierinās ar šo gribu, pakļauties viņai visā.
Gadsimta gaitā izcilākie cilvēces domātāji nodarbojušies ar vēstures procesa likumu jeb jēgas meklēšanu . Šo prātojumu rezultātā izkriztilizējušās vairākas koncepcijas, kas skaidro cilvēces likteni. Jau kopš Vecās Derības laikiem ebreju sabiedrībā, bet kopš viduslaikiem visā Eiropas sabiedrībā pastāv kristīgi teoloģiskā jeb providenciālā vēstures izpratne. Tās pamatā ir viedoklis, ka cilvēces vēsturē viss notiek pēc Dieva gribas. Bībelē arī pausta būtiska atziņa : lai saprastu vēstures notikumus, ar zināšanām vien nepietiek, ir nepieciešamība ticība Dievam, lai saprastu gan vēsturi , gan savu dzīvi un sevi pašu.
Tikai kristīgs cilvēks ir pašpārliecināts, ka Dievs ir un katram cilvēkam ir savs mērķis. Aizbraucot uz kristīgo nometni es sasvēros – bija tik daudz pierādījumu par teoloģisko teorijas pastāvēšanu un katram jautājumam bija izskaidrojama atbilde. Kā piemērs – citējums pēc Svētajiem rakstiem „Dievs radīja cilvēkus pēc sava vaiga, kā vīrieti un sievieti.” Un ja labi padomā , ja Dievs radīja gan vīrieti, gan sievieti pēc sava vaiga, Viņam bija jābūt gan vīrietim, gan sievietei vienlaicīgi.…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register