Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:732494
 
Evaluation:
Published: 24.05.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Uztura līgums ir tāds līgums, pēc kura noslēgšanas viena puse – Uztura devējs dod otrai pusei – Uztura ņēmējam uzturu ,piemēram kā ēdienu, mitekli, apģērbu un kopšanu , bet ja uztura ņēmējs ir nepilngadīgs tam jāsniedz audzināšana un skološana obligātajās skolās. Bet par uztura saņemšanu Uztura ņēmējam ir jānodod otrai pusei naudā vai graudā kāda mantiska vērtība.
Ja par uztura daudzumu nav tiešas norunas, to noteic tiesa, ņemot vērā uztura saņēmēja dzīves apstākļus un to, kādu vērtību saņēmis uztura devējs.
Uztura līgumu var slēgt arī par labu citam, kurš pievienojoties līgumam iegūst tiesības ar savu prasījumu griezties pie uztura devēja, tas izriet no Civillikuma 1520p. - . Ja viens līdzējs dod otram kādu apsolījumu par labu trešai personai, tad nevien tas, kam šis apsolījums dots, bet arī trešā persona, kam par labu tas dots, iegūst tiesību prasīt no apsolītāja tāda līguma izpildījumu. Tātad tai personai, kurai par labu šis līgums ir noslēgts ir tādas pašas tiesības, kā tai, kas šo līgumu slēgusi, bet tai nav pienākums to pieņemt un tad tai personai , kas līgumu slēgusi būs jāsedz varbūtējās sekas.
Tāpat uzturu var nolīgt arī par labu vairākām personām, un to sadala viņu starpā līdzīgi. Ja gadījumā kāda no viņām mirst, tad šī daļa paliek uztura devējam, vai arī tā tiek sadalīta starp pārdzīvojušām.
Gadījumā, ja Uztura ņēmējs nodod Uztura devējam nekustamu īpašumu, tad Zemes grāmatā ierakstāma ķīla, kas ir Uztura saņēmēja labā, uztura vērtībā, šī ķīla beidzas ar Uztura ņēmēja nāvi vai beidzoties līguma termiņam.
Ja Uztura ņēmējs nevar samaksāt parādus, kas viņam bijuši slēdzot līgumu, tad viņa kreditori var prasīt tos no tām mantiskām vērtībām, kas nodotas Uztura devējam, bet ja kādas prasības radušās pēc līguma noslēgšanas, tās var vērst uz uzturu, ja citas mantas nepietiek.
Uztura ikreizējā vērtība aprēķināma, kapitalizējot viena gada devumu vērtību ar likumiskajiem procentiem, kas pēc Civillikuma 1765.p. ir jānosaka darījumā, bet ja tas nav izdarīts, tad gadījumos, kad likums noteic aprēķināt procentos, tie ir pa seši no simta gadā un tie ir aprēķināmi tikai no paša kapitāla.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,48 €
Work pack Nr. 1147610
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register