Rakstā “Aizstāvēt savas intereses” tiek pausta ideja, ka lobisms pastāv to regulējot vai neregulējot. To ņemot vērā, Latvijai būtu prātīga izvēle- pieņemt skaidrus noteikumus, ko lobisti var un ko nevar darīt. Vārdam “lobisms” ir negatīva noskaņa, jo nav skaidrs lobiju skaidrojums. Pimērs būtu jāņem no ES valstīm. Lobisms ir arī nejēdzību novēršana likumdošanā.
Salīdzinot ar citām valstīm, esam pasīvi savu interešu aizstāvji. Latvija kā valsts ir iesaistījusies lobēšanā ES gadījumos, kad aizskartas mūsu intereses. Pastāvošai uzskats, ka mēs esam maza valstiņa, kas tādēl nespēj neko ietekmēt ir maldīgs, jo koorporējoties ar citām nelielām valstiņām mēs varam pieņemt sev labvēlīgus lēmumus.
Sabiedrība reti uzzin par konkrētiem lobisma gadījumiem, tāpēc, ka tajā procesā ir ļoti daudz iesaistīto, un risinājums tiek pieņemts kā kaut kas pašsaprotams. Lielība var ietekmēt nākotnes procesus.
Kā viena no lobēšanas metodēm ir pārrunas lielākā laika periodā un pakāpeniski. Profesionālais lobisms no negatīvā lobisma atšķiras ar to, ka tiek apzinātas visu intereses. Daudz vieglāk ir lobēt, ja ir zināmas iesaistīto pušu vērtības. Mūsu valstī situācija ir neskaidra, tas savā ziņā apgrūtina, bet savā ziņā paver arī iespējas.
…