Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:553611
Author:
Evaluation:
Published: 25.01.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Par tiesību saturu Jērings atzīst nevis gribu, bet tieši intereses, uzskatot tiesības par cilvēku interešu cīņas produktu. Intereses kā tiesību radītājas.
Jēringa zināmākajā darbā ,,Cīņa par tiesībām” tiesības ir varas un interešu realizācijas līdzeklis. Intereses izaug no tautas gara, bet sabiedrībā nemitīgi noris cīņa par svarīgākajām interesēm, un tiesības tikai fiksē šīs cīņas rezultātu, kuru garantē ar valsts piespiedu mehānisma palīdzību. Pa vidu ienāk sociālais aspekts – ka tautas garā ir konflikti un interešu cīņas. Tāpēc tiesības ir mainīgas, jo cīņa visu laiku turpinās un uzvarētāji var mainīties, līdz ar to arī mainoties tiesību saturam.
Interešu jēdziens Jēringam ir diezgan subjektīvs, jo nav nekādu kritēriju, pēc kuriem noteikt, vai uzvarējusī interese ir tā cienīga (nav kā vērtēt uzvarētāju). Līdz ar to izceļas jautājums, kuras intereses vērtējamas augstāk – indivīda vai sabiedrības. Jērings tiešā veidā nesniedz atbildi, bet savā darbā izsakās kritiski pret pārāk lielu individualitāti (īpaši attiecībā uz privātīpašumu – ka vienam ir daudz, bet cits mirst badā). Jērings ir pret galīgu individuālismu. Runā par nepieciešamību intereses īstenot.
Bez Jēringa interešu jurisprudences nav iedomājama vēlākā vērtību jurisprudence. Un interešu jurisprudences bāzes vēlāk izaug vērtību jurisprudence, kas šobrīd ir dominējošā. Vērtību jurisprudence paredz, ka aiz tiesībām stāv kaut kas objektīvs – tā nav cīņa, jārunā par vērtībām un to hierarhiju. Intereses ir kaut kas subjektīvs, taču vērtības var vērtēt objektīvi. Vērtību jurisprudences shēma (20.gs.) – pamatā ir vērtība, tā konkretizēta tiesību principā, kas tālāk konkretizēts tiesību normā (vai norma atbilst tiesību principiem un sekmē vērtību).

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1358819
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register