Virsdrēbes jāpieskaņo apģērba stilam. Formālajam stilam piemērots ir auduma mētelis, vai pussmētelis ar pogu aizdari. Var vilkt arī dabīgās ādas mēteli, kažoku. Taču pie vīzītsvārkiem, ketaveja, smokinga vai frakas neder arī dabīgās ādas mētelis, bet tikai garš auduma mētelis. Pie frakas kungs noteikti velk garu melnu auduma mēteli, pieskaņojot tam baltu zīda šalli un baltus smalkas ādas cimdus. Pie formāla apģērba nenēsa sporta jaku vai virsdrēbes ar rājēkslēdzēju. Tās piemērotas sporta apģērbam. Pie formāla apģērba, vakara tērpu un svētku tērpa kungs nevalkā adītu galvassegu (52.;3).
Aksesuāriem ir dekoratīva un praktiska nozīme, tie papildina apģērbu. Aksesuāri ir galvassega, cimdi, kaklasaite, kaklasaites piespraude, kabatas lakatiņš, dekoratīvais kabatas lakatiņš, aproču pogas, šalle, lietussargs, pogas, pulkstenis, josta, soma, brilles, briļļu futrālis, pildspalva. Aksesuāru kvalitēte liecina par labu gaumi un sabiedrisko stāvokli. Kvalitāte attiecas arī uz pildspalvas, lietusarga, piezīmju grāmatiņas izvēli. Vakara aksesuāri ir greznāki (52.;3).
Kunga rotaslietas ir neuzkrītošas. Gredzens, kas nav laulības gredzens, jau pats par sevi ir uzkrītošs. Kungs nēsā to tad, ja gredzens nozīmīga ģimenes relikvija, ir simbolisks vai izsaka piederību kādai organizācijai. Latvijā daudzi kungi bez laulības gredzena nēsā arī Nameja gredzenu. Lietišķā vidē nav ieteicams pārspīlēt arī ar kakla ķēdīšu un rokasprādžu lietošanu. Mēdz teikt, ka ar zeltu pārmērīgi greznojies biznesa partneris drīzāk raisīs neizpratni, nevis apbrīnu. Bet finanšu aprindu pārstāvis par var radīt aizdomas, vai tikai viņa dārgajās rotās nav ieguldīta klienta nauda (53.;3).
…