Valsts zinātne attīstījusies senajā Grieķijā – Attēnās. Attēnas tika uzskatītas par visattīstītāko lielvalsti, bija arī filoz. centri. V.z.-tāir soc.zin,kas pēta v. No daž. aspektiem.(soc,fil,ekon)un veido visparigu priekšstātu par v.kā tādu
Tās mērkis-izprast ,kas ir v.kā tāda radusies, ka pāstav un kāda ir tās
pastāvēšanas cilvēciskā jēga un attaisnojums.
Uzdevums:Veidot vispārēju teorētisku priekšstatu par valsti;
Dot konceptuālus un metodoloģiskus līdzekļus citām valsti pētošām zinību jomām;
Veicināt pareizas valsts un tās cilvēciskās misijas iedzīvināšanu sociālajā, politiskajā un tiesiskajā praksē.
Valsts V. zinātne visciešāk saistīta ar tādām zinību jomām kā Vēsture, socioloģija (sabiedrību pēta, jāuzzin sab.doma.)politika,(process valsts pastāvēšanai)tiesības,filozofija,ekonomika,politoloģija, etnogrāfijaZin.var sad.3gr:dabas(procesi dabā),soc(pr.sab-polit,sociol,tiesīb.z),hum(cilv.pr.-filozof). Valsts pētīšanas metodes.
Tie ir paņēmieni, veidi, pieejas, kuras izmanto lai izzinātu savu priekšmetu un iegūtu zinātnisku rezultātu. Socioloģiskās – Salīdzinošā: Tiesību modelēšanas: Matemātiskā: un Analīzes metode:
Speciālās metodes:Izlūkojošās;Aprakstošā un Analītiskā metode. Faktuālais un jābūtīgais.F.(emperiskais)balstas uz pieredzi,zin. par sab.dzīvi.J.-mērķi un idēali,vējiedarbība starp f.un j.F.maina J.ilgtermiņ.Tipologiska metode v.petniecībā.Ideal tipi un deskripcija.Tipize pec v.formas .teritorāla uzd.,politiskas iekartas,civilizacijas att.pakāpes.
…