Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
21,48
You save:
4,08 (19%)
Discounted price*:
17,40
Purchase
Add to Wish List
ID number:885573
Author:
Evaluation:
Published: 14.01.2006.
Language: Latvian
Level: Academic
Literature: 11 units
References: Used
Extract

A/s "Preses nams" darbību uzsāk 1976.gadā kā laikrakstu un žurnālu tipogrāfija. 1990.gada 27.decembrī uz uzņēmuma bāzes nodibināta viena no pirmajām akciju sabiedrībām Latvijā. Reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā 1991.gada 20.februārī. Nozīmīgs uzņēmuma vēsturē ir 1998.gads, kad pēc privatizācijas pabeigšanas akciju kontrolpaketi iegūst a/s "Ventspils nafta", un uzņēmumam tiek izvirzīti divi stratēģiskie mērķi - kļūt par lielāko poligrāfijas koncernu un spēcīgāko izdevniecību Baltijas valstīs. Neveiksmīga bija 1998.gada Krievijas krīze, kuras dēļ samazinājās poligrāfijas tirgus. A/s "Preses nams" bija spiests uzsākt dempinga politiku, kuras rezultātā cenas ir ļoti tuvu ražošanas pašizmaksai. Šī cena nav palielināta, jo uzņēmums vēl aizvien cenšas iekarot arvien lielāku tirgus daļu.
A/s "Preses nams", kurā strādā 1300 cilvēku, ir vienota akciju sabiedrība ar trim virzieniem: poligrāfijas darbi, izdevniecība un nekustamā īpašuma efektīva apsaimniekošana.
1999.gadā a/s "Preses nams" atgriežas izdevējdarbībā, sākot izdot vairākus laikrakstus: "Neatkarīgā Rīta Avīze", "Rīgas Balss", "Vakara Avīze Vakara Ziņas", "Sporta Avīze", sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Kultūrkapitāla fondu - laikrakstu "Literatūra un Māksla Latvijā".
Poligrāfijas kompleksa konkurences spējas palielināšanas nolūkā 2000.gadā ekspluatācijā tika nodota cieto vāku sējumu apstrādes un iespiešanas līnija, kas dod iespēju saražoto grāmatu apjomu divkāršot un ievērojami uzlabot produkcijas kvalitāti. Sāka strādāt arī rotācijas mašīna, kas nodrošina krāsainu avīžu iesiešanu.
2000.gadā a/s "Preses nams" iegādājās SIA "Apgāds Jāņa sēta" 100% kapitāla, un apvienošanās rezultātā tiek izveidots lielākais poligrāfijas koncerns Baltijā.
Uzņēmums nepārtraukti tiek atjaunināts ar modernām jaunākās paaudzes poligrāfijas iekārtām. 2000.gadā tipogrāfija laikrakstus sāk drukāt uz jaunas, ātrjaudīgas laikrakstu krāsu iespiedmašīnas Solna G 150, kā arī tiek iegādāta Austrumeiropā modernākā grāmatu iesiešanas līnija Sigloch - Kolbus.
2000.gadā a/s "Preses nams" rīko pirmo latviešu oriģinālliteratūras konkursu, kas līdz šim ir vērienīgākais Latvijā, manuskriptus vērtē četrās nominācijās un apbalvoto darbu autori iegūst stipendiju turpmākajam radošajam darbam 2000 latu apmērā katrs. "Preses nama" grāmatu apgādā turpinās darbs ar oriģinālenciklopēdijām, zinātnisko un nozaru literatūru [3].
Īpaša uzmanība tiek pievērsta apgāda grāmatnīcas apgrozījuma palielināšanai, kā arī grāmatu ražošanai, lai neveidotos neizdevīgi ilgtermiņa ieguldījumi ar niecīgu peļņu. …

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „A/S "Preses nams" gada pārskata sastādīšana un tā novērtēšana”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/885573

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register