Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
14,20 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:130652
 
Evaluation:
Published: 09.04.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 43 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Apzīmējumu saraksts   
1.  NEPILNGADĪGĀ JĒDZIENS   
2.  AUDZINOŠA RAKSTURA PIESPIEDU LĪDZEKĻI   
2.1.  Audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu jēdziens un mērķis   
2.2.  Audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu veidi   
2.3.  Audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanas kārtība   
3.  SABIEDRISKAIS DARBS   
3.1.  Sabiedriska darba jēdziens   
3.2.  Piemērošanas un izpildes kārtība   
4.  AUDZINOŠA RAKSTURA PIESPIEDU LĪDZEKĻU REGULĒJUMS ĀRVALSTĪS   
Extract

Kopsavilkums
1. Nepilngadīgo noziedzība ir bīstamāka par pieaugušo noziedzību, tādā ziņā, ka tā skar personu jau pašā jaunībā, kad tikai sāk veidoties nepilngadīgā personība, un viņš vēl iespējams neapzinās savu rīcību un iespējamās sekas.
2. Visizplatītākie nepilngadīgo izdarīties noziedzīgie nodarījumi ir zādzības, mantas tīša iznīcināšana un bojāšana, laupīšana, huligānisms, narkotisko un psihotropo vielu neatļauta iegādāšanās un transportlīdzekļa vadīšana alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.
3. Nozīmīgākie nepilngadīgo cēloņi ir vardarbība ģimenē, gan fiziskā, gan emocionālā; izglītības trūkums; alkohola un citu psihotropu vielu lietošana; nabadzība; atsvešinātība un saskarsmes trūkums ģimenē; kā arī pārmērīgs un nepamatots vardarbības atveidojums plašsaziņas līdzekļos.
4. Pēc autores domām, efektīvāk ir piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus, jo sabiedrībā izciešamie audzinoša rakstura piespiedu līdzekļi ir vairāk pamācoši, nekā ievietošana brīvības atņemšanas iestādēs. Iespēja izciest sodu bez izolēšanas no sabiedrības, veicina pilsoniskas sabiedrības veidošanos. Ja nepilngadīgajam ir pienākums un iespēja atlīdzināt nodarītos zaudējumus, kā arī, piemēram, pienākums atvainoties vai ar darbu sabiedrības labā izpirkt savu vainu iespējams efektīvāk veido nepilngadīgā atbildīgāku attieksmi un attur tos no līdzīgu vai smagāku nodarījumu veikšanas nākotnē.
5. Izvēloties audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus, tiesai jāizanalizē visi zināmie apstākļi, kas saitīti ar nepilngadīgo un tā apkārtējo vidi. Tiesa vadās no iegūtajiem materiāliem un tajos esošajām ziņām par to, kādi ir bijuši noziedzīga nodarījuma izdarīšanas īpašie apstākļi un ziņām par paša vainīgā personību, kas var mīkstināt vai pastiprināt viņa atbildību. Piemērojot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus jāņem vērā nepilngadīgā izdarītā nodarījuma un pārkāpuma motīvus, raksturu un cēloņus, nepilngadīgā vecumu un dzīves apstākļus, viņa līdzdalības pakāpi nodarījumā. Ir jāņem vērā arī uzvedība izglītības iestādē vai darbavietā un sadzīvē.
6. Par vissefektīvāku audzinoša rakstura piespiedu līdzekli autore uzskata sabiedrisko darbu. Jo no visiem audzinoša rakstura piespiedu līdzekļiem, tas ir maksimāli pamācošs un piemērots nepilngadīgajiem.
7. Autore uzskata, ka visnefektīvākie audzinoša rakstura piespiedu līdzekļi ir brīdinājuma izteikšana un nodošana vecāku galvojumā. Jo kad tiek piemēroti šādi audzinoša rakstura piespiedu līdzekļi, reti kurš nepilngadīgais apzinās savas rīcības nopietnību un negatīvo rezultātu.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,20 €
Work pack Nr. 1355519
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register