Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
21,48
You save:
3,65 (17%)
Discounted price*:
17,83
Purchase
Add to Wish List
ID number:811733
Author:
Evaluation:
Published: 26.03.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  ANOTĀCIJAS    2
  IEVADS    6
1.  Elektroenerģijas jēdziens    8
1.1.  Elektroenerģijas izmantošanas veidi    10
1.2.  Elektroenerģijas pielietošana sadzīvē    21
2.  Dzīvojamo telpu apsilde    27
2.1.  Telpu apsildes veidi    37
2.2.  Ar telpu apsildi saistītās problēmas    41
3.  Dzīvojamo telpu apsildes novitātes    46
4.  Ekonomiskā daļa    50
4.1.  Objekta raksturojums    50
4.2.  Telpu apsildes sistēma    53
  SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI    68
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS UN CITU INFORMĀCIJAS AVOTU SARAKSTS    70
Extract

Bakalaura darba mērķis:
1.Analizēt elektroenerģijas jēdzienu;
2.Izvērtēt dzīvojamo telpu apsildes veidus;
3.Izvērtēt dzīvojamo telpu apsildes veidu riskus.
Darbā risinātie uzdevumi tā mērķa sasniegšanai:
1.noskaidrot elektroenerģijas jēdzienu;
2.apskatīt elektroenerģijas elementus un faktorus;
3.apskatīt likumu un MK noteikumu ietekmi uz elektroenerģijas izmantošanu.
Bakalaura darbs izstrādāts pielietojot uz sekojošas metodes:
1.monogrāfiskā,
2.statistiskās analīzes,
3.ekonomiskās analīze,
4.grafiski analītiskās.
Bakalaura darbā ir strukturētas trīs nodaļas: pirmajā nodaļā tiek apskatīta elektroenerģijas nozīme, otrajā nodaļā tiek atspoguļota dzīvojamo telpu apsilde, tās veidi, trešajā nodaļā tiek izvērtēti dzīvojamo telpu tehniskie risinājumi.
Bakalaura darbs var kalpot kā labs izziņas materiāls par dzīvojamo telpu apsildi, gan no teorētiskā viedokļa, gan arī praktiskai izmantošanai.
Tuvojoties ziemai, sākam raizēties par apkures rēķiniem, kas drīz būs jāsāk maksāt. Daudzviet Latvijā mājas jau tiek apsildītas ar gāzi, un daudzi iedzīvotāji arī domā par šā apkures veida ierīkošanu mājoklī, jo lietot gāzi ir ērtāk, tā ir vieglāk regulējama un pašlaik arī lētāka.
Ja mikrorajons ir gazificēts, bet gāzes padeve nav pievienota tikai konkrētai mājai, gāzes vads tiks ievilkts salīdzinoši īsā laikā. Mikrorajonos, kuri vēl nav gazificēti, uzņēmums sāks projektēt un izbūvēt ielas gāzes vadu tad, ja dzīvojamo māju vai apbūves gabalu blīvums uz 1 km gāzes vada būs vismaz 25 mājas. Vismaz 1/3 daļai no potenciālajiem gāzes vada lietotājiem konkrētajā mikrorajonā jāparaksta pirmās kārtas pieslēguma līgums, kurā viņi apņemas sākt lietot gāzi līdz ar gāzes vada ievilkšanu. Taču, ja nenotiek mikrorajona gazifikācija un to nav paredzēts veikt tuvāko 3 gadu laikā, tas nenozīmē, ka potenciālajam gāzes lietotājam tiek atteikts. Katrs gadījums tiek izskatīts individuāli.
Pirmām kārtām, lai pareizi izvēlētos apkures katlu, būtu jāiet pie projektētājiem – siltumtehniķiem, kuri, ņemot vērā ēkas platību, izmantoto būvmateriālu veidu, plānoto karstā ūdens patēriņu un citus rādītājus, izrēķinātu vajadzīgo apkures un karstā ūdens sagatavošanas jaudu. Izvēloties apkures katlu, noteikti jādomā par plānoto karstā ūdens patēriņu. Piemēram, 80 kvadrātmetru lielā dzīvoklī apkuri varētu nodrošināt arī katls ar aptuveni 10 kilovatu jaudu, bet šāda jauda nespēj nodrošināt pietiekamu karstā ūdens sagatavošanu caurplūdes režīmā dušai vai vannai. Jāatceras, ka kombinētie apkures katli (nodrošina gan apkuri, gan arī karstā ūdens sagatavošanu caurplūdes režīmā) nevarēs komfortabli nodrošināt vienlaicīgu karstā ūdens patēriņu divās dušās vai džakuzi vannā.
Šādā gadījumā jāizvēlas apkures katls kopā ar karstā ūdens tvertni, kas ir dārgāks, bet ērtāks risinājums. Atkarībā no vajadzīgās apkures sistēmas (piemēram, gan radiatori, gan siltās grīdas) apkures katls jākombinē ar atbilstošu automātiku.
Visu gāzes apkures katlu pamatfunkcija ir radīt siltumu, sadedzinot gāzi. Jo modernākas tehnoloģijas ir izmantotas katla uzbūvē, jo tas būs ekonomiskāks, mazāk piesārņos apkārtējo vidi un nodrošinās augstāku komforta līmeni lietošanā un apkalpošanā.
Tomēr attiecīgi pieaugs arī cena. Katlu cenas ietekmē daudzi faktori:
1.izejmateriālu un montāžas darbu kvalitāte ražošanas procesā,
2.katla jauda,
3.darbības iespējas un tā tālāk.
Piemēram, dārgāki apkures katlu modeļi parasti rada mazāku troksni un ir ērtāk lietojami. Būtisku daļu apkures katla cenā var veidot automātika, kas ļauj pilnībā automatizēt katla darbību, programmējot to atbilstoši īpašnieka vēlmēm. Ieguvums – siltuma ekonomija un komforts.
Rietumeiropas valstīs arvien lielāku popularitāti iegūst kondensācijas katli, kas ir par 15 -20% ekonomiskāki nekā parastie apkures katli, tomēr arī to cena ir ievērojami lielāka. Apkures katli var būt ar vaļēju vai slēgtu degšanas kameru. Pirmajiem ir vajadzīgs skurstenis, otrajiem jāizmanto īpaša dūmgāžu novadīšanas ierīce. Apkures katlus mēdz arī iedalīt pēc katla novietošanas veida – pie sienas vai uz grīdas. Parasti tas ir atkarīgs no katla lieluma, ko lielā mērā nosaka tā jauda.
Dzīvoju daudzdzīvokļu bloka mājā divistabu dzīvoklī. Par siltumu jāmaksā Ls 180 gadā. Veikti aprēķini, ka, uzstādot apkures katlu visai mājai, katram dzīvoklim tas izmaksātu 350 latus. Savukārt pāriešana uz gāzes apkuri gadā ļautu ietaupīt 80 latus. Tātad gāzes katls atmaksātos 4-5 gados.
Ja gāzes katlu ierīkotu tikai savā dzīvoklī, tas izmaksās krietni vairāk – aptuveni Ls 1200 -1500. Tad tas atmaksāsies tikai pēc aptuveni 15 gadiem, ņemot vērā pašreizējās gāzes cenas. …

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −32,22 €
Work pack Nr. 1180708
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Dzīvojamās mājas apsilde, izmantojot elektroenerģiju”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/811733

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register