Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
21,48
You save:
2,58 (12%)
Discounted price*:
18,90
Purchase
Add to Wish List
ID number:148118
Evaluation:
Published: 22.10.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 69 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Makroekonomiskā līdzsvara veidi un paņēmieni tos sasniegšanai dažādās ekonomiskās teorijās    7
1.1  Makroekonomiskā līdzsvara veidi un Latvijas specifika    10
1.2  Institucionālā teorija    14
1.3.  Valsts pārvaldes teorija    18
2.  Nodokļu ieņēmumu dinamika un analīze.    26
3.  Mūsdienu nodokļu sistēmas problēmas Latvijā un to risinājumi    66
  Secinājumi    73
  Priekšlikumi    75
  Literatūras saraksts    76
  Pielikumi    79
Extract


Latvijā ir pārējas perioda ekonomika. Pārejas periodā risināmie jautājumi ir tik specifiski, pagātnes mantojums tik cieši iesakņojies sociāli ekonomiskajās attiecībās un cilvēku apziņā, ka arī valstij jārisina visai specifiski uzdevumi, kas gaužām sveši ir attīstītā un tradīcijām bagātā tirgus ekonomikas zemē. Līdz ar to Latvijā nevar bez savu realitāšu ievērošanas pilnībā pārņemt to pieredzi, kas ir mūsu kaimiņvalstīm Somijai, Zviedrijai, Dānijai.
Tas nebūt nenozīmē, ka šo un citu valstu pieredze mums nav derīga.
Veidojot Latvijai saskaņotu mērķu sistēmu, Latvijai priekšā ir cēls paraugs. Vienlaikus nedrīkst ignorēt mūsdienu tirgus teorijas vispārējās atziņas. Pārejas perioda valsts ekonomiskās politikas stratēģijā un taktikā jāņem vēra gan reālās, objektīvi nosacītās nākotnes tendences, gan pagātnes drupas un rēgi, vakardienas sīkstums.
Latvija pārejās periodā no komandekonomikas uz tirgus saimniecību nevar cerēt uz makroekonomisko līdzsvaru un stabilitātes nodrošināšanu pašregulēšanas dabiskā ceļā. Nav vēl izveidoti visi nepieciešami pašregulēšanas mehānismi (piemēram, izvērsts zemes, nekustamā īpašuma un vērtspapīru tirgus), homo soveticus vēl nav galīgi transformējies par homo economicus.
Investīciju spēcīgās pašrīcības, tirgus “neredzamās rokas” lokanās regulējošas pašdarbības, pašpielāgošanas nav. Šādos apstākļos paļāvība uz tirgus pašregulēšanu makrolīmenī ir tukši sapņi. Tāpēc ne monetārisms, ne piedāvājuma teorija, bet keinsisms un pieprasījuma koncepcija ir tuvāka Latvijas pārejas perioda specifikai.
I. daļā īsais un nepilnīgais ekonomikas valstiskās regulēšanas instrumentu apraksts liecina, ka ne pieprasījuma, ne piedāvājuma teorija ar savām keinsisma un monetārisma saknēm nedod atbildi uz jautājumu, kā Latvijai izrāpties no savas ekonomiskās bedres. Latvija nepārdzīvo ciklisku krīzi, un cikliskās lejupslīdes un depresijas pārvarēšanas sviras, ko piedāvā gan pieprasījuma, gan piedāvājuma teorija, nespēj būt panākumu ķīla. Latvijas problēma – dziļa struktūras krīze, Latvijas preču vairākuma konkurences nespēja ne iekšējā, ne ārējā tirgū. Lai izārstētu šo kaiti, nepieciešamas pavisam citas zāles, kas keinsistu un monetāristu “aptiekās” nav atrodamas. Tāpēc, Latvijas mūsdienu ekonomiskajā situācijā ir aktuālās valsts pārvaldes teorija un institucionālā teorija.
Tirgus ekonomikas iekšējo pretrunu pastiprināšana sekmēja institucionālā – socioloģiskā virziena dzimšanai. Tā avoti iesākas no vēsturiskās skolas idejām Vācijā (F. Lists, K. Kniss, B. Giļdenbrants, V. Rošers, M. Vebers).…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register