SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Maģistra darbā veiktā Ventspils pilsētas nekustamā īpašuma attīstīšanas iespēju izpēte ļauj izdarīt šādus galvenos secinājumus:
Ventspils pilsētas teritorijā ir vairākas degradētas teritorijas un fiziski nolietojušies objekti. Degradētas teritorijas pilsētā pasliktina vides kvalitāti, iedzīvotāju drošību un pilsētvides pievilcīgumu kopumā.
Izvērtējot Ventspils pilsētā esošo kultūrvēsturisko un arhitektūras pieminekļu apjomu un Vecpilsētas teritorijā esošo morāli un fiziski nolietotu ēku apjomu, tāpat arī ņemot vērā Ventspils pilsētas attīstības stratēģijas noteikto mērķi par dzīvojamā fonda pilnveidošanu pilsētā, kā arī, ievērojot līdzfinansējuma iegūšanas iespējas ēku pārbūvei, nepieciešams izvērtēt atsevišķu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas attīstīšanas iespējas Vecpilsētas teritorijā.
Ventspils pilsētā nekustamo īpašumu pieprasījumu un piedāvājumu ietekmē sociāli ekonomiskie faktori. Iedzīvotāju skaits pilsētā ir nozīmīgs ietekmējošs faktors pilsētas ekonomiskajā attīstībā. Nodarbinātības līmenis norāda uz iedzīvotāju labklājības līmeni, no kura izriet arī mājsaimniecību ienākumu līmenis.
Attīstīta tūrisma nozare veicina pieprasījumu pēc tūristu prasībām atbilstošām naktsmītnēm, ēdināšanas iestādēm un pievilcīgu un sakārtotu pilsētvidi kopumā.
Ventspils nekustamā īpašuma tirgus vērtējams vairāk kā aktīvs, jo darījumi notiek ne tikai dzīvokļu segmentā, darījumi notiek arī ēku, individuālo dzīvojamo māju segmentā un privātas vai industriālas zemes vienību segmentā.
…