Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
21,48
You save:
2,36 (11%)
Discounted price*:
19,12
Purchase
Add to Wish List
ID number:861946
Author:
Evaluation:
Published: 06.02.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 39 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    6
1.  Nekustamā īpašuma tirgus būtība un pētīšanas metodes    9
1.1.  Nekustamā īpašuma tirgus jēdzieni    9
1.2.  Nekustamā īpašuma tirgus un cenas veidošanās    10
1.3.  Nekustamā īpašuma tirgus pētīšanas un analīzes metodika    23
2.  Nekustamā īpašuma tirgus analīze    26
2.1.  Nekustamā īpašuma tirgus attīstība Latvijā un Vidzemes reģionā    26
2.1.1.  Dzīvokļu tirgus    26
2.1.2.  Privātmāju tirgus    31
2.1.3.  Apbūves zemju tirgus    34
2.1.4.  Investīcijas nekustamajā īpašumā    39
2.2.  Nekustamā īpašuma tirgus Baltijā valstīs - Lietuvā un Igaunijā    41
2.3.  Nekustamā īpašuma tirgu ietekmējošo faktoru analīze    44
2.3.1.  Ar nekustamā īpašuma tirgu saistītās tendences 2006. gadā    44
2.3.2.  Herring / Wachter modelis – pamats īpašuma cenu ietekmējošo faktoru analīzei    49
3.  Nekustamā īpašuma tirgus attīstības perspektīva    65
Extract

Bakalaura darba “Nekustamā īpašuma tirgus attīstības perspektīva Vidzemē” mērķis ir pētīt un analizēt Vidzemes nekustamā īpašuma tirgu un uz nekustamā īpašuma tirgus un to ietekmējošo faktoru analīzes pamata veikt vispusīgu Vidzemes nekustamo īpašumu tirgus attīstības vērtējumu un prognozēt tā attīstības perspektīvu.
Bakalaura darbs ietver 3 nodaļas, kas izveidotas, lai nodrošinātu secīgu un loģisku informācijas izklāstu noteiktā mērķa sasniegšanai.
Darba struktūra veidota sekojoši:
Pirmā nodaļa „Nekustamā īpašuma tirgus būtība un pētīšanas metodes” sniedz vispārēju informāciju par nekustamā īpašuma tirgus izveidošanos Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas, izskaidro nekustamā īpašuma tirgus jēdzienus, atklāj cenas veidošanās mehānismu, izskaidro tirgus ciklus un ar tiem saistītos procesus, kā arī paskaidro nekustamā īpašuma tirgus pētīšanas un analīzes metodiku.
Otrajā nodaļā “Nekustamā īpašuma tirgus analīze” tiek analizēta tirgus attīstība. Analīzei, kā vislabāk un uzskatamāk tirgus attīstību raksturojošie, ir izvēlēti dzīvokļu, privātmāju un zemes tirgus.
Otrās nodaļas otrajā apakšnodaļā apskatīts nekustamā īpašuma tirgus Baltijas valstīs – Igaunijas Republikā un Lietuvas Republikā, lai varētu salīdzināt ar līdzīgiem procesiem Latvijas nekustamā īpašuma tirgū, jo process notika vienlaicīgi visās trijās valstīs.
Trešajā apakšnodaļā analizēti nekustamā īpašuma tirgu ietekmējošie faktori. Apakšnodaļas sākumā paskaidrots teorētiskais pamatojums tirgu ietekmējošo faktoru analīzei – autors izvēlējies Herring-Watcher modeli, lai uzskatāmi parādītu un analizētu nekustamā īpašuma tirgu ietekmējošos faktorus.
Trešajā nodaļā “Tirgus attīstības perspektīva un prognozes” ir parādīta iespējamā tirgus attīstība nākotnē. Autora prognožu pamatojums balstās uz vispāratzītu nekustamā īpašuma ekspertu un speciālistu viedokli par tirgus situāciju Latvijā, par tā turpmāko attīstību.
Secinājumos un priekšlikumos sniegtas nekustamā īpašuma tirgus attīstības analīzes un to ietekmējošo faktoru ietekmē radušās svarīgākās atziņas un ieteikumi.
Laika posmā no 1991.gada līdz 2006.gadam Latvijas valsts ekonomika ir mainījusies no totalitāras valsts pārvaldes sistēmas ar centralizēti plānotu tautas saimniecību uz demokrātisku pārvaldi un tirgus ekonomiku. Pēc neatkarības atgūšanas valstī sākās sabiedriskās iekārtas un ekonomikas pārkārtošana atbilstoši demokrātiskas valsts jēdzienam un principiem un nekustamā īpašuma tirgus uzsāka savu darbību.
Process sākās ar dzīvojamo māju privatizāciju, zemes privatizāciju, īpašumu atdošanu mantiniekiem un citām darbībām. Tas viss mainīja sabiedrības locekļu domāšanu attiecībā uz nekustamo īpašumu. Mūsu bijušās (padomju) sabiedrības izpratnē nekustamais īpašums neko nenozīmēja, jo tā mums vienkārši nebija. Līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai Latvijā gandrīz viss nekustamais īpašums piederēja valstij vai pašvaldībām.
Šobrīd valstī ir dažādas īpašuma formas - pašvaldības īpašums, valsts īpašums, privātais īpašums, kura īpatsvars ir pieaudzis, denacionalizējot namus, privatizējot par sertifikātiem bijušos pašvaldības namus, iegūstot īpašumu par pajām, līdz galam privatizējot padomju laika kooperatīvās mājas.[7,3]…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −33,72 €
Work pack Nr. 1133747
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Nekustamā īpašuma tirgus attīstības perspektīva Vidzemē”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/861946

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register