Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Rīgas Pašvaldības policija, tās darbības tiesiskais nodrošinājums un regulējums

     

    Term Papers51 Law

21,48 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:953744
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 34 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    8
1.  Pašvaldības policijas un Rīgas pašvaldības policijas jēdziens    10
1.1.  Rīgas Pašvaldības policijas attīstības vēsture un struktūra    12
2.2.  Rīgas Pašvaldības policijas attīstību nosakošie faktori    41
3.  Pašvaldības policijas darbinieka galvenie uzdevumi un ienākumi    43
3.1.  Rīgas Pašvaldības policijas pamatuzdevumi un kompetence    45
4.1.  Daugavpils pilsētas Pašvaldības policija    56
4.2.  Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija    66
  Nobeigums    70
  Izmantotās literatūras saraksts    74
Extract

Pašvaldības policija ir apbruņota militarizēta pašvaldības institūcija, kuras pienākums ir aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības un brīvības, īpašumu, sabiedrības un valsts intereses no noziedzīgiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem. Likums spēkā no 06.07.1995.1 Tās tiesiskais regulējums darbojās saskaņā ar 04.06.1991. gadā pasludināto Latvijas Republikas likumu „Par policiju” 2., 19 un 37. pants, 19.06.2007. Kā arī MK noteikumi Nr. 397 „Pašvaldības policijas paraugnolikums” un 01.10.2003. pieņemto pašvaldības policijas nolikums Nr. 75.
Rīgas Pašvaldības policija ir Rīgas domes struktūrvienība, kas darbojas Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, (skatīt pielikumu 2). Tās darbību nosaka 2003.gada 1.jūlijā apstiprinātais “Rīgas pašvaldības policijas nolikums”.2 Rīgas pašvaldības policija vai pašvaldības policija ir institūcija sabiedriskās kārtības uzturēšanai un tiesībaizsardzībai, kas atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei darbojas Rīgas administratīvajā teritorijā. Pašvaldības policija ir Rīgas domes izveidota iestāde, kas, risinot darba organizācijas jautājumus, sadarbojas ar Valsts policiju un citām institūcijām.3
Rīgas pašvaldības policijas darbību nosaka likums „Par policiju”. Šis likums nosaka policijas jēdzienu, uzdevumus, darbības principus un vietu valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu sistēmā, policijas pienākumus, tiesības, struktūru, kompetenci, policijas darbinieka tiesisko aizsardzību, darbības garantijas, atbildību, finansēšanas, materiāltehniskās apgādes kārtību, kā arī policijas darbības uzraudzību un kontroli. Šā likuma noteikumi nav attiecināmi uz Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policijas darbību. (2006. gada 15. jūnija likuma redakcijā)4
Kā jau katrai organizācijai, tā arī  Pašvaldības policijai ir savs zīmogs ar pašvaldības ģerboņa attēlu un pilnu pašvaldības policijas nosaukumu, noteikta parauga veidlapas, norēķinu konts un pašvaldības policijas karogs. Pašvaldības policijas ģerboni (skatīt pielikumā 1).
Pašvaldības policijas darbības tiesiskais pamats ir Latvijas Republikas Satversme, Latvijas Republikas likums „Par policiju”, citi Latvijas Republikas normatīvie akti, Latvijas Republikas Augstākās Padomes un tās Prezidija lēmumi un dekrēti, Latvijas Republikas Ministru Padomes lēmumi un rīkojumi, starptautiskie līgumi, kam pievienojusies Latvijas Republika, ar Latvijas Republikas iekšlietu ministra 11.06.2001. rīkojumu Nr.390 apstiprinātais „Pašvaldības policijas paraugnolikums”5, Rīgas domes saistošie noteikumi un lēmumi, kā arī Rīgas pašvaldības policijas nolikums un pašvaldību lēmumi, ja tie nav pretrunā ar Latvijas Republikas likumiem.6
Viena no galvenajām pazīmēm, kas atšķir valstisku veidojumu no jebkuras citas politiskas organizācijas, ir sekojoša: valsts ir vienīgais politiskais veidojums, kura rīcībā ir savas tiesībsargājošās institūcijas, kas domāts likumu ievērošanas un likumības nodrošināšanai. Nav iedomājama valsts pastāvēšana bez šī mehānisma, pretējā gadījumā valsts varai nebūtu iespēju nodrošināt, tajā skaitā piespiedu kārtā, valsts iedzīvotājus ievērot noteiktās tiesību normas.
Tiesiskā  kārtība– tāda sabiedrisko attiecību kārtība, kas izveidojas likumības īstenošanas rezultātā, tā ir realizēta  likumība.
Sabiedriskā  kārtība – tiesību normām un sadzīves noteikumiem atbilstoša kārtība sabiedrībā, kas nodrošina iestāžu, uzņēmumu un organizāciju netraucētu darbību, cilvēku mierīgu dzīvi, darbu un atpūtu, kā arī īpašuma un citu tiesību un interešu aizsardzību. Valsts, lai nodrošinātu personu un sabiedrības drošību, novērstu un atklātu likumpārkāpumus, izveido struktūru vai drošības institūciju sistēmu, kas pilda šos uzdevumus. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,98 €
Work pack Nr. 1355366
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register