Aktualitāte: Lielākā daļa no PET pudelēm, ko pārstrādā Eiropā tiek izmantota citiem zemākas kvalitātes PET veidiem, piemēram, paplātēm, plēvei, lentēm vai šķiedrām, un jaunās tirgū laistās pudeles satur vidēji tikai 17 % pārstrādāta PET, lai gan pārstrādes līmenis ir aptuveni 50 % (Zero waste Europe, 2022).
Cilvēki visā pasaulē minūtes laikā iegādājas vienu miljonu plastmasas pudeļu. Tas ir gandrīz 1,5 miljardi plastmasas pudeļu dienā. Cilvēku atkarība no vienreizlietojamajām pudelēm strauji pieaug, un diemžēl realitāte ir tāda, ka mūsu planētas enerģija nespēs ar to tikt galā. Ņemot vērā patēriņu to radīšanai, oglekļu emisijas, kas rodas no pārvadīšanas laikā, un problēmas, kas saistītas ar šo pudeļu utilizāciju, tās kļūst daudz mazāk jēgpilnas (Lavit, 2019).
Kvalifikācijas darba pētījumam tika izvēlēts interneta portālu darbības, citu informācijas tehnoloģiju un datoru pakalpojumu sniedzējs un personalizēta interneta veikalu uzņēmums sabiedrība ar ierobežotu atbildību ‘’Happycard’’ (turpmāk SIA ‘’Happycard’’). Autore darbojās projektā ‘’ŪDENSPUDELE’’, kas ir interneta veikals, kurā tiek pārdotas PET pudeļu un vienreizlietojamo krūžu alternatīvas- dažādas ilgtspējīgas ūdens pudeles, termorkūzes un citi produkti.
Kvalifkācijas darba mērķis: izstrādāt rekomendācijas projekta ‘’ŪDENSPUDELE’’ mārketinga virzīšanas pilnveidošanai.
…