Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
6,49
You save:
0,97 (15%)
Discounted price*:
5,52
Purchase
Add to Wish List
ID number:131961
Author:
Evaluation:
Published: 08.01.2019.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Used
Extract

Nozīmīga loma ir arī profesionālajai mākslai. Tā ietekmē un veido nacionālo identitāti, stiprina piederību Latvijai, tai ir arī liels sabiedrības integrācijas potenciāls. Profesionālās mākslas ietvaros kā labs integrācijas mehānisms darbojas Latvijas kultūrizglītības sistēma – visu līmeņu mūzikas un mākslas skolas, kurās uz kopīgu mūzikas, mākslas vērtību bāzes integrējas dažādu tautību bērni un jaunieši, iekļaujoties latviskajā kultūrtelpā un pēc skolu absolvēšanas turpinot piedalīties tās veidošanā.
Kopēja, nāciju apvienojoša tradīcija ir Dziesmu un deju svētki; jāveicina mazākumtautību iesaiste tajos gan individuāli, gan piedaloties mazākumtautību kolektīviem.
Balstoties uz Latvijas definētiem integrācijas politikas principiem: „Latviešu valsts nācija ir iekļaujoša. Tai ir pienākums nostiprināt savu identitāti un vienlaikus būt atvērtai tiem, kas vēlas iekļauties.” Atslēgas vārds ir - iekļaujoša, tas nenozīmē dominējoša vai uzspiedoša.
Jā, mūsu tautsaimniecība un demokrātiski tiesiskā iekārta ir nonākušas krīzē. Un mūsdienu globalizācijas laikā Latvijas tautas etniskā saskaldība un politiskā pasivitāte ir īpaši bīstami, jo ir tik viegli zaudēt savu īpašo identitāti, kultūras un demokrātiskās vērtības, pārliecību un piederības izjūtu. Un lai glābtu situāciju un realizētu sev tīkamo politiku valstī cilvēkiem jāsaprot, ka Latvijas valsts iedzīvotāji ir Latvijas pilsoņi neatkarīgi no to etniskās piederības. Varbūt tieši iestājusies krīze ir iemesls beidzot apvienoties vienotā pilsoniskā sabiedrībā.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Divkopienu sabiedrība kā pilsoniskās sabiedrības veidošanas bremzes spēks”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/131961

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register